First Foods Group

First Foods Group ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä First Foods Group (FIFG) 16.10.2026 päivämäärällä on −3 140,74 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli −530,89 % — muutos 491,60 % (matalampi).

ROA

−3 140,74 %

YoY

491,60%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2022 First Foods Group:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli −3 140,74 %, mikä on 491,60% kasvu verrattuna −530,89 % ROA:han edellisenä vuonna.

First Foods Group ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2015
6,17 USD
1.1.2016
−350,00 USD
1.1.2017
−1 703,49 USD
1.1.2018
−291,09 USD
1.1.2019
−267,29 USD
1.1.2020
−313,77 USD
1.1.2021
−530,89 USD
1.1.2022
−3 140,74 USD
First Foods Group ROA historia
VUOSIROAYoY
−3 140,74 %+491,60%
−530,89 %+69,20%
−313,77 %+17,39%
−267,29 %−8,18%
−291,09 %−82,91%
−1 703,49 %+386,71%
−350,00 %−5 773,68%
6,17 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

First Foods Group Osakeanalyysi

Mitä First Foods Group tekee? First Foods Group Inc, trading under the ticker FIFG and ISIN US32026X1000, is a holding company headquartered in Las Vegas, Nevada. The company went public via an IPO on January 28, 2016. It operates through a subsidiary focused on the sale of cannabidiol-based products. One of its key subsidiaries, Holy Cacao, specializes in producing, packaging, distributing, and selling specialty chocolate products infused with a hemp-based ingredient. Holy Cacao holds four trademarks for its brands: The Edibles Cult, Purely Irresistible, Mystere, and Southeast Edibles. The subsidiary has developed approximately 23 recipes for its specialty chocolate product line. First Foods Group markets its products through multiple distribution and sales agreements, industry-specific trade shows, an online website presence, and collaborations with industry consultants specializing in media relations, public relations, and investor relations. The company's operations are based in Las Vegas, Nevada, and it maintains an official website at https://firstfoodsgroup.com/. The company's sector and industry classifications are listed as N/A in available data. It does not provide specific financial figures or details about its founding year beyond the IPO date. First Foods Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen First Foods Group pääoman tuottoa (ROA)

First Foods Group pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

First Foods Group ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät First Foods Group ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

First Foods Group ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset First Foods Group osakkeesta

Yhtiön First Foods Group ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on −3 140,74 % vuonna 2022.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä First Foods Group muuttui arvosta −530,89 % arvoon −3 140,74 %, mikä edustaa 491,60 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) First Foods Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n First Foods Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — First Foods Group

Kaikki tunnusluvut — First Foods Group