Fine Sinter Co

Fine Sinter Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Fine Sinter Co (5994.T) 3.11.2026 päivämäärällä on 6,57 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −5,23 % — muutos −225,60 % (korkeampi).

CROIC

6,57 %

YoY

−225,60%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Fine Sinter Co on 2026 6,57 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Fine Sinter Co oli 2025 −5,23 % . Se laskee −225,60% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Fine Sinter Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
−0,61 JPY
1.1.2020
3,66 JPY
1.1.2021
−2,42 JPY
1.1.2022
2,72 JPY
1.1.2023
−5,92 JPY
1.1.2024
−2,18 JPY
1.1.2025
−5,23 JPY
1.1.2026
6,57 JPY
Fine Sinter Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
6,57 %−225,60%
−5,23 %+140,35%
−2,18 %−63,25%
−5,92 %−317,84%
2,72 %−212,13%
−2,42 %−166,31%
3,66 %−698,00%
−0,61 %−75,11%
−2,46 %−375,07%
0,89 %−167,62%
−1,32 %−205,03%
1,26 %−117,79%
−7,07 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Fine Sinter Co Osakeanalyysi

Mitä Fine Sinter Co tekee? Fine Sinter Co., Ltd. saa tulonsa jauhemetallurgisten tuotteiden tuotannosta ja myynnistä kahden liiketoimintakokonaisuuden kautta. Jauhemetallurgiset tuotteet -segmentti tarjoaa materiaaliominaisuuksia omaavia tuotteita, automobiiliosia, rautatiekäyttöön tarkoitettuja komponentteja sekä teollisuuskoneiden osia. Hydraulinen laite -segmentti toimittaa moottoripumput, sähköventtiilit, hydrauliyksiköt ja sylinterit. Asiakkaita ovat automobiilivalmistajat, rautatieoperaattorit ja teollisuuskoneiden valmistajat, jotka hankkivat näitä komponentteja omiin sovelluksiinsa. Yrityksen tuotevalikoima kohdistuu tiettyihin teollisuudenaloihin, joista automobiili- ja teollisuuskonealat ovat keskeisiä markkinoita. Materiaaliominaisuuksia omaavat tuotteet toimivat peruskomponenteina erilaisissa mekaanisissa järjestelmissä, kun taas hydraulilaitteet tukevat nestepainovoimatoimisia sovelluksia teollisissa ympäristöissä. Myyntiä ajavat suorat sopimukset valmistajien kanssa, jotka tarvitsevat tarkasti suunniteltuja osia. Fine Sinterin tulovirrat rakentuvat näiden kahden erillisen tuoteluokan varaan, eikä liiketoimintakuvaus mainitse lisäpalveluita tai muita täydentäviä tarjouksia. Yritys keskittyy korkean tarkkuuden komponenttien valmistamiseen erikoistuneisiin teollisiin sovelluksiin laajentumatta ei-liittyville markkinoille tai palvelualueille. Fine Sinter Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Fine Sinter Co osakkeesta

Yhtiön Fine Sinter Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 6,57 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Fine Sinter Co muuttui arvosta −5,23 % arvoon 6,57 %, mikä edustaa −225,60 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Fine Sinter Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Fine Sinter Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Fine Sinter Co

Kaikki tunnusluvut — Fine Sinter Co