Feedforce Group

Feedforce Group P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Feedforce Group (7068.T) 2.11.2026 päivämäärällä on 3,98. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 4,54 — muutos −12,24 % (matalampi).

P/B

3,98

YoY

−12,24%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Feedforce Group on 2026 3,98 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Feedforce Group oli 2025 4,54 . Se laskee −12,24% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Feedforce Group P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2019
154,47 JPY
1.1.2020
15,73 JPY
1.1.2021
6,28 JPY
1.1.2022
4,92 JPY
1.1.2023
5,25 JPY
1.1.2024
5,22 JPY
1.1.2025
4,54 JPY
1.1.2026
3,98 JPY
Feedforce Group P/B historia
VUOSIP/BYoY
3,98−12,24%
4,54−13,01%
5,22−0,66%
5,25+6,66%
4,92−21,62%
6,28−60,09%
15,73−89,81%
154,47−44,46%
278,14+53,29%
181,44—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Feedforce Group Osakeanalyysi

Mitä Feedforce Group tekee? Feedforce Group Inc. tuottaa tuloja ammattipalvelu-segmentistään, joka tarjoaa Feedmatic-, DF PLUS- ja Contents Feeder -palveluita. Nämä palvelut sisältävät yksittäisten datavirtojen luomisen ja päivittämisen yrityksille sekä jakelu- ja internet-mainontapalvelut. SaaS-segmentti tarjoaa Social PLUS-, EC Booster- ja dfplus.io-palvelut, jotka toimittavat sosiaalisen median kirjautumis- ja viestinvälitystyökaluja sekä itsepalveludatavirtatyökaluja web-selaimen kautta. Yritysasiakkaat ostavat pääasiassa näitä datavirtaratkaisuja parantaakseen digitaalista toimintaa ja markkinointistrategioitaan. Ammattipalvelu-segmentti kohdistaa toimintansa yrityksiin, jotka tarvitsevat räätälöityjä datavirtaratkaisuja, kun taas SaaS-segmentti palvelee liiketoimintayksiköitä, jotka tarvitsevat skaalautuvia, selainpohjaisia työkaluja sosiaalisen median ja verkkokaupan integrointiin. Molemmat segmentit keskittyvät räätälöityjen datahallinta- ja jakelupalveluiden tarjoamiseen, ja asiakkaat hyödyntävät näitä työkaluja parantaakseen verkko-osallistumista ja operatiivista tehokkuutta. Yhtiön tarjonta on suunniteltu vastaamaan asiakkaiden erityistarpeita digitaalisen sisällön ja datavetoinen markkinointi -aloilla. Feedforce Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Feedforce Group osakkeesta

Yhtiön Feedforce Group P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 3,98 vuonna 2026.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Feedforce Group muuttui arvosta 4,54 arvoon 3,98, mikä edustaa −12,24 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Feedforce Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Feedforce Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Feedforce Group

Kaikki tunnusluvut — Feedforce Group