EverProX Technologies Co

EverProX Technologies Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä EverProX Technologies Co (300548.SZ) 16.10.2026 päivämäärällä on 27,14 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 8,62 % — muutos 214,75 % (korkeampi).

CROIC

27,14 %

YoY

214,75%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä EverProX Technologies Co on 2025 27,14 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä EverProX Technologies Co oli 2024 8,62 % . Se laskee 214,75% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

EverProX Technologies Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
12,32 CNY
1.1.2019
−9,73 CNY
1.1.2020
−13,26 CNY
1.1.2021
2,40 CNY
1.1.2022
−3,05 CNY
1.1.2023
−7,58 CNY
1.1.2024
8,62 CNY
1.1.2025
27,14 CNY
EverProX Technologies Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
27,14 %+214,75%
8,62 %−213,79%
−7,58 %+148,70%
−3,05 %−226,88%
2,40 %−118,12%
−13,26 %+36,22%
−9,73 %−179,00%
12,32 %+73,81%
7,09 %−18,57%
8,71 %−1 741,87%
−0,53 %−106,69%
7,93 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

EverProX Technologies Co Osakeanalyysi

Mitä EverProX Technologies Co tekee? EverProX Technologies Co Ltd, listed on the Shenzhen Stock Exchange under ticker 300548.SZ, is a Chinese company operating in the Information Technology sector, specifically within Communications. Headquartered in Jiaxing, the company has 1,261 employees. It completed its initial public offering on October 12, 2016. The company's website is http://www.broadex-tech.com/. EverProX Technologies focuses on the manufacturing and distribution of photoelectronic components and systems. Its operations are structured around two primary segments: the Optical Passive Device segment, which handles the production and sales of planar lightwave circuits (PLCs), PLC optical splitters, tunable optical power wavelength division multiplexers, and arrayed waveguide grating (AWG) chips, among other fiber array products; and the Active Optoelectronic Components segment, which produces and sells optical active devices such as 25G, 40G, and 100G optical transceiver modules for data communications and active optical cables (AOC). The company's business activities are centered on providing advanced photonic solutions for communication infrastructure, with a focus on both passive and active components essential for modern optical networks. EverProX Technologies Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset EverProX Technologies Co osakkeesta

Yhtiön EverProX Technologies Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 27,14 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä EverProX Technologies Co muuttui arvosta 8,62 % arvoon 27,14 %, mikä edustaa 214,75 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) EverProX Technologies Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n EverProX Technologies Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — EverProX Technologies Co

Kaikki tunnusluvut — EverProX Technologies Co