Erbud

Erbud Velan kasvu

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Erbud (ERB.WA) 6.11.2026 päivämäärällä on 23,89 %. Edellisenä vuonna Velan vuosittainen kasvu oli 30,78 % — muutos −22,40 % (matalampi).

Velan kasvu

23,89 %

YoY

−22,40%

Viimeksi päivitetty:

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Erbud on 2025 23,89 % . Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Erbud oli 2024 30,78 % . Se laskee −22,40% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Erbud Velan kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velan kasvu
Päivämäärä
Velan kasvu
1.1.2018
9,16 PLN
1.1.2019
81,38 PLN
1.1.2020
−45,17 PLN
1.1.2021
67,81 PLN
1.1.2022
46,13 PLN
1.1.2023
−23,40 PLN
1.1.2024
30,78 PLN
1.1.2025
23,89 PLN
Erbud Velan kasvu historia
VUOSIVelan kasvuYoY
23,89 %−22,40%
30,78 %−231,56%
−23,40 %−150,72%
46,13 %−31,97%
67,81 %−250,14%
−45,17 %−155,50%
81,38 %+788,60%
9,16 %+274,43%
2,45 %+55,38%
1,57 %−98,61%
113,42 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Erbud Osakeanalyysi

Mitä Erbud tekee? Erbud SA tuottaa tuloja tarjoamalla rakennuspalveluja kolmella erillisellä liiketoiminta-alueella: suurten tilavuuksien rakentaminen, tieinsinööritööt ja energiateollisuuden rakentaminen. Yritys kehittää julkisia hyödykkeitä, kuten sairaaloita, uima-aloja ja kouluja, sekä kaupallisia rakennuksia, kuten ostos- ja palvelukeskuksia. Se rakentaa myös asuinalueita ja moniperheisiä rakennuksia sekä hotelleja ja teollisuusrakennuksia, mukaan lukien teräs- ja valurautarakenteet. Lisäksi yritys osallistuu olemassa olevien kohteiden modernisointiin ja kunnostamiseen sekä erikoisrakennushankkeisiin, kuten rautateihin ja tieliikennetunneleihin. Yritys toimii kotimaisten markkinoiden lisäksi Saksassa ja Irlannissa palvellen asiakkaita emoyhtiön ja tytäryhtiöiden kautta. Keskeisiä tytäryhtiöitä ovat Erbud International Sp z oo, GWI GmbH ja Przedsiebiorstwo Budownictwa Drogowo Inzynieryjnego SA. Nämä yksiköt tukevat yrityksen kykyä tarjota infrastruktuuri- ja rakennusratkaisuja sen määrittämillä toiminta-alueilla ja projektityypeillä. Erbud on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Erbud osakkeesta

Yhtiön Erbud Velan vuosittainen kasvu on 23,89 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Velan vuosittainen kasvu Erbud:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velan kasvu mittaa kokonaisvelan prosentuaalista muutosta. Nouseva velan kasvu pitäisi verrata tuottojen ja tulosten kasvuun kestävyyden arvioimiseksi.

Arvioidakseen Velan vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Velan vuosittainen kasvu:lle.

Velan vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velan vuosittainen kasvu:n Erbud historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Erbud

Kaikki tunnusluvut — Erbud