Engenco

Engenco Termiini P/E

Delisted

Forward P/E -suhde yhtiöstä Engenco (EGN.AX) 4.11.2026 päivämäärällä on 24,52. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli 16,25 — muutos 50,94 % (korkeampi).

Termiini P/E

24,52

YoY

50,94%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä Engenco on 2024 24,52 . Forward P/E -suhde yhtiöstä Engenco oli 2023 16,25 . Se laskee 50,94% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Engenco Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2017
11,60 AUD
1.1.2018
5,35 AUD
1.1.2019
6,77 AUD
1.1.2020
7,18 AUD
1.1.2021
8,06 AUD
1.1.2022
17,01 AUD
1.1.2023
16,25 AUD
1.1.2024
24,52 AUD
Engenco Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
24,52+50,94%
16,25−4,47%
17,01+111,06%
8,06+12,22%
7,18+5,99%
6,77+26,54%
5,35−53,85%
11,60−53,93%
25,18−820,82%
−3,49−59,05%
−8,53—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Engenco Osakeanalyysi

Mitä Engenco tekee? Engenco Ltd. tuottaa tuloja neljän liiketoimintasegmentin kautta. Gemco Rail -segmentti tarjoaa veturien ja rautatuotteiden kunnostus- ja korjauspalveluja rautatieoperaattoreille ja huoltajille. Convair Engineering valmistaa suuria paineilma-autonkuljetusvaunuja ja mobiilisiloja rakennusmateriaaleille ja kuiville massamateriaaleille. Drivetrain-segmentti toimittaa teknistä myyntiä ja palveluja kaivos-, öljy- ja kaasualalla, rautateillä, kuljetuksessa, puolustusvoimissa, merenkulussa, rakentamisessa, materiaalinkäsittelyssä, automotivossa, maataloudessa ja sähköntuotannossa. Workforce Solutions -segmentti toimii CERT Training, Total Momentum ja Eureka 4WD Training -brändien alla ja tarjoaa koulutus- ja työvoimapalveluja eri aloille. Rautatieoperaattorit ja huoltajat ostavat Gemco Railin palveluita veturien ja rautatuotteiden ylläpitoa varten. Convair Engineeringin asiakkaita ovat yritykset, jotka tarvitsevat kuljetus- ja varastointiratkaisuja rakennusmateriaaleille ja kuiville massamateriaaleille. Drivetrain palvelee useita teollisuudenaloja, kuten kaivostoimintaa, öljy- ja kaasualaa, rautateitä ja puolustusta, teknisen myynnin ja palveluiden avulla. Workforce Solutionsin koulutus- ja työvoimapalveluja käyttävät yritykset eri sektoreilla, kuten rakentamisessa, maataloudessa ja automotivossa, hyödyntäen sen brändattuja palvelutarjouksia. Yrityksen tulovirta koostuu insinööripalveluista rautateillä, massakuljetuslaitteiden valmistuksesta, teollisuudenalojen teknisestä tuesta ja workforce-ratkaisuista. Gemco Rail keskittyy rautatieinfrastruktuurin ylläpitoon, Convair Engineering massamateriaalien kuljetuslaitteisiin, Drivetrain teollisiin teknisiin palveluihin ja Workforce Solutions koulutukseen ja työvoipalveluihin. Nämä segmentit palvelevat yhdessä monipuolista asiakaskuntaa, mukaan lukien rautatieoperaattorit, rakennusyhtiöt, kaivosyhtiöt ja puolustusorganisaatiot. Engenco on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Engenco osakkeesta

Yhtiön Engenco Forward P/E -suhde on 24,52 vuonna 2024.

Forward P/E -suhde yhtiöstä Engenco muuttui arvosta 16,25 arvoon 24,52, mikä edustaa 50,94 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde Engenco:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n Engenco alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Engenco

Kaikki tunnusluvut — Engenco