Enervit SpA

Enervit SpA CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Enervit SpA (ENV.MI) 2.11.2026 päivämäärällä on 12,46 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 11,13 % — muutos 11,98 % (korkeampi).

CROIC

12,46 %

YoY

11,98%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Enervit SpA on 2025 12,46 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Enervit SpA oli 2024 11,13 % . Se laskee 11,98% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Enervit SpA CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
5,22 EUR
1.1.2019
−32,65 EUR
1.1.2020
6,59 EUR
1.1.2021
24,60 EUR
1.1.2022
11,34 EUR
1.1.2023
0,72 EUR
1.1.2024
11,13 EUR
1.1.2025
12,46 EUR
Enervit SpA CROIC historia
VUOSICROICYoY
12,46 %+11,98%
11,13 %+1 441,69%
0,72 %−93,63%
11,34 %−53,93%
24,60 %+273,22%
6,59 %−120,19%
−32,65 %−725,88%
5,22 %−39,68%
8,65 %−61,65%
22,55 %−354,90%
−8,85 %+191,57%
−3,03 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Enervit SpA Osakeanalyysi

Mitä Enervit SpA tekee? Enervit SpA tuottaa tuloja Enervit-, Enerzona-, EnervitProtein- ja Gymline-tuotemerkkivalikoimillaan, jotka kohdistuvat urheilu ravintoon, hyvinvointiin, terveyteen ja ruokavalioon sekä lihasten kehittämiseen. Yritys myy tuotteitaan suoraan verkkokaupan kautta ja vie niitä yli 20 maahan; valmistus tapahtuu Zelbion tehtaalla. Enervit- ja Enerzona-brändejä markkinoidaan tiettyjä kuluttajatarpeita varten, kuten urheilullisen palautumisen ja päivittäisen hyvinvoinnin tueksi, kun taas EnervitProtein ja Gymline palvelevat terveellisyydestä kiinnostuneita asiakkaita, jotka hakevat ravitsemustukea ja lihasmassan ylläpitoa. Enervit SpA toimii tytäryhtiöidensä Zest 12 SA:n, Equipe Enervit Srl:n ja SLORFELDT TRADING AB:n kautta, jotka edistävät jakelua ja kaupallisuutta kansainvälisillä markkinoilla. Yrityksen tuotteet on suunniteltu lopullisille kuluttajille urheiluun, hyvinvointiin ja terveyteen liittyvissä kategorioissa, eikä kuvauksessa mainita B2B- tai institutionaalisia ostajia. Kaikki myynti perustuu suoraviivaisiin kuluttajahankintoihin verkkokaupan ja globaalien vientikanavien kautta. Liiketoimintamalli perustuu yrityksen omiin tuotekehitykseen ja Italian tehtaiden valmistukseen, eikä ulkoisia kumppanuuksia tai kolmansien osapuolten brändejä mainita. Tulovirrat koostuvat yksinomaan lisäravinteiden ja funktionaalisten ravintovalmisteiden myynnistä yrityksen omilla merkeillä, ja tuotteet jaetaan tytäryhtiöiden ja verkkopohjaisen alustan kautta. Enervit SpA on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Enervit SpA osakkeesta

Yhtiön Enervit SpA Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 12,46 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Enervit SpA muuttui arvosta 11,13 % arvoon 12,46 %, mikä edustaa 11,98 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Enervit SpA:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Enervit SpA alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Enervit SpA

Kaikki tunnusluvut — Enervit SpA