Enermax Technology

Enermax Technology Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä Enermax Technology (8093.TWO) 4.11.2026 päivämäärällä on −14,63. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli −4,07 — muutos 259,44 % (matalampi).

Termiini P/E

−14,63

YoY

259,44%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä Enermax Technology on 2025 −14,63 . Forward P/E -suhde yhtiöstä Enermax Technology oli 2024 −4,07 . Se laskee 259,44% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Enermax Technology Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2018
−74,40 TWD
1.1.2019
−8,07 TWD
1.1.2020
36,00 TWD
1.1.2021
−13,25 TWD
1.1.2022
2 362,17 TWD
1.1.2023
−9,36 TWD
1.1.2024
−4,07 TWD
1.1.2025
−14,63 TWD
Enermax Technology Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
−14,63+259,44%
−4,07−56,52%
−9,36−100,40%
2 362,17−17 927,52%
−13,25−136,81%
36,00−545,91%
−8,07−89,15%
−74,40−57,27%
−174,11−354,09%
68,52−440,73%
−20,11+79,40%
−11,21—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Enermax Technology Osakeanalyysi

Mitä Enermax Technology tekee? Enermax Technology Corp valmistaa ja jakaa työpöytä- ja palvelinkäyttöön tarkoitettuja virtalähteitä, jäähdytystuulettimia, tietokonekoteloita sekä muita tuotteita pääasiassa henkilökohtaisiin tietokoneisiin ja viestintälaitteisiin. Yritys toimii Taiwanissa, Aasiassa, Amerikassa ja Euroopassa myyden brändattuja virtalähteitä ja jäähdytysratkaisuja kuluttajille ja yrityksille näillä alueilla. Sen tuotteet on suunniteltu käytettäväksi laskentainfrastruktuurissa, ja niiden keskeisinä ominaisuuksina ovat luotettavuus ja tehokkuus sekä päätukäyttäjille että järjestelmäintegraattoreille. Yrityksen liikevaihto muodostuu brändattujen virtalähteiden, jäähdytystuulettimien ja tietokonekoteloiden myynnistä suorien ja epäsuorien kanavien kautta useilla globaaleilla markkinoilla. Asiakkaina on tietokonevalmistajia, IT-palveluntarjoajia ja yksittäisiä kuluttajia, jotka hankivat korkean suorituskyvyn komponentteja työpöytä- ja palvelinjärjestelmiin. Enermaxin tuotevalikoima vastaa kasvavaan kysyntään energiatehokkaista laskentaratkaisuista sekä kuluttaja- että yrityssegmenteissä. Enermax Technology on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Enermax Technology osakkeesta

Yhtiön Enermax Technology Forward P/E -suhde on −14,63 vuonna 2025.

Forward P/E -suhde yhtiöstä Enermax Technology muuttui arvosta −4,07 arvoon −14,63, mikä edustaa 259,44 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde Enermax Technology:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n Enermax Technology alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Enermax Technology

Kaikki tunnusluvut — Enermax Technology