Encho Co

Encho Co CROIC

Delisted

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Encho Co (8208.T) 7.11.2026 päivämäärällä on 0,90 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 0,62 % — muutos 46,24 % (korkeampi).

CROIC

0,90 %

YoY

46,24%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Encho Co on 2025 0,90 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Encho Co oli 2024 0,62 % . Se laskee 46,24% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Encho Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
2,67 JPY
1.1.2019
3,36 JPY
1.1.2020
−2,42 JPY
1.1.2021
7,12 JPY
1.1.2022
−1,38 JPY
1.1.2023
−2,50 JPY
1.1.2024
0,62 JPY
1.1.2025
0,90 JPY
Encho Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
0,90 %+46,24%
0,62 %−124,67%
−2,50 %+81,58%
−1,38 %−119,37%
7,12 %−394,06%
−2,42 %−172,00%
3,36 %+26,11%
2,67 %+25,75%
2,12 %+49,23%
1,42 %−146,09%
−3,08 %+132,72%
−1,32 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Encho Co Osakeanalyysi

Mitä Encho Co tekee? Encho Co., Ltd. tuottaa tuloja Kotikeskus-segmentistään, joka myy tekemällä itse -tarvikkeita, puutarhatuotteita, lemmikkieläintarvikkeita, auto- ja vapaa-ajan tuotteita sekä kodin tavaroita. Erikoisliike-segmentti palvelee ammattilaisia tarjoamalla rakennus-, maanrakennus- ja työkaluihin liittyviä laitteita. Yritys saa myös tuloa tukkumyynnistä (puutavara ja DIY-tuotteet), ohjelmistojen kehittämisestä ja myynnistä, kiinteistöjen ylläpidosta ja turvatoimista, ostoskeskusten toiminnasta, DIY-teollisuuden markkinatutkimuksesta sekä kiinteistövuokralaajasta. Kotikeskuksen asiakkaat ovat harrastekäsityöläisiä, lemmikkieläinten omistajia ja kotitalouksia, jotka etsivät vapaa-ajan ja kodin tuotteita. Erikoisliikkeen asiakkaat ovat rakennus-, maanrakennus- ja työkalualan ammattilaisia. Tukkuasiakkaita ovat todennäköisesti muut vähittäiskauppiaat tai yritykset, jotka tarvitsevat puutavaraa ja DIY-materiaaleja. Markkinatutkimuspalveluita myydään teollisuuden sidosryhmille, jotka ovat kiinnostuneita DIY-markkinoiden trendeistä. Yrityksen ohjelmistojen kehittäminen ja myynti tuovat lisätuloja sen tulovirran rinnalla kiinteistöjen ylläpito- ja turvasopimusten kanssa. Kiinteistövuokraus tuo lisätuloja kiinteistöomaisuudesta. Ostoskeskusten hallinnointitoiminta monipuolistaa further sen tulonlähteitä vähittäismyyntiä laajemmin. Encho Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Encho Co osakkeesta

Yhtiön Encho Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 0,90 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Encho Co muuttui arvosta 0,62 % arvoon 0,90 %, mikä edustaa 46,24 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Encho Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Encho Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Encho Co

Kaikki tunnusluvut — Encho Co