Enaex

Enaex CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Enaex (ENAEX.SN) 6.11.2026 päivämäärällä on 5,25 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 2,92 % — muutos 79,85 % (korkeampi).

CROIC

5,25 %

YoY

79,85%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Enaex on 2022 5,25 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Enaex oli 2021 2,92 % . Se laskee 79,85% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Enaex CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2015
13,91 USD
1.1.2016
12,64 USD
1.1.2017
9,67 USD
1.1.2018
5,51 USD
1.1.2019
7,31 USD
1.1.2020
13,51 USD
1.1.2021
2,92 USD
1.1.2022
5,25 USD
Enaex CROIC historia
VUOSICROICYoY
5,25 %+79,85%
2,92 %−78,41%
13,51 %+84,69%
7,31 %+32,76%
5,51 %−43,03%
9,67 %−23,54%
12,64 %−9,10%
13,91 %+15,04%
12,09 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Enaex Osakeanalyysi

Mitä Enaex tekee? Enaex SA tuottaa tuloja ammoniumnitraatin ja räjähdysaineiden erikoiskemikaalien valmistuksen ja myynnin kautta. Yritys tarjoaa raaka-aineita, kuten matalan tiheyden ammoniumnitraattia, pinnoitettua ammoniumnitraattia, lisäaineetonta ammoniumnitraattia ja ammoniumnitraattiliuosta, sekä räjähdeaineita, kuten ANFO:ta ja pumpattavia emulsioita. Sen tuotevalikoimaan kuuluvat myös korkeat räjähteet, kuten valetut boosterit ja gelatiinidynamiitti, sekä sytytysjärjestelmät, kuten elektroniset sytyttimet, räjähdystulpat ja turvavintit. Enaex SA palvelee globaaleja markkinoita toimien yli 20 maassa kohdentaen toimintansa teollisuudenaloihin, jotka tarvitsevat räjähdysmateriaaleja kaivos- ja rakennustoimintaan. Yrityksen Chilessä sijaitsevat tuotantolaitokset, mukaan lukien Mejillonesin ja Calaman tehtaat, tukevat näiden erikoiskemikaalien tuotantoa. Enaex SA:n tuotevalikoima on suunnattu ammattikäyttäjille kaivos-, rakennus- ja niihin liittyvissä teollisuudenaloissa, jotka luottavat räjähdysaineisiin toiminnassaan. Sen globaali läsnäolo takaa johdonmukaisen toimituskapasiteetin kansainvälisille asiakkaille, jotka etsivät luotettavaa räjähdysmateriaalia ja siihen liittyvää kalustoa. Enaex SA:n myyntistrategia keskittyy laadukkaiden räjähdysaineisiin liittyvien tuotteiden toimittamiseen teollisuusasiakkaille useilla eri alueilla. Yrityksen kattava tuotevalikoima, joka ulottuu raaka-aineista edistyneisiin sytytysjärjestelmiin, mahdollistaa sen palveluiden tarjoamisen laajalle asiakasjoukolle räjähdysmateriaalimarkkinoilla. Chilessä sijaitsevien tuotantolaitosten ja globaalien toimintojen ansiosta Enaex SA pitää vahvaa asemaa räjähdysaineiden maailmanlaajuisessa toimitusketjussa. Enaex on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Enaex osakkeesta

Yhtiön Enaex Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 5,25 % vuonna 2022.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Enaex muuttui arvosta 2,92 % arvoon 5,25 %, mikä edustaa 79,85 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Enaex:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Enaex alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Enaex

Kaikki tunnusluvut — Enaex