E&R Engineering

E&R Engineering Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä E&R Engineering (8027.TWO) 3.11.2026 päivämäärällä on −96,39. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli −184,38 — muutos −47,72 % (korkeampi).

Termiini P/E

−96,39

YoY

−47,72%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä E&R Engineering on 2025 −96,39 . Forward P/E -suhde yhtiöstä E&R Engineering oli 2024 −184,38 . Se laskee −47,72% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

E&R Engineering Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2018
94,06 TWD
1.1.2019
−116,58 TWD
1.1.2020
58,45 TWD
1.1.2021
38,64 TWD
1.1.2022
24,12 TWD
1.1.2023
304,96 TWD
1.1.2024
−184,38 TWD
1.1.2025
−96,39 TWD
E&R Engineering Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
−96,39−47,72%
−184,38−160,46%
304,96+1 164,24%
24,12−37,57%
38,64−33,90%
58,45−150,14%
−116,58−223,94%
94,06−186,55%
−108,68+48,09%
−73,39−100,24%
30 605,71+37 961,69%
80,41—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

E&R Engineering Osakeanalyysi

Mitä E&R Engineering tekee? E&R Engineering Corp suunnittelee ja valmistaa koneita sekä pakkausmateriaaleja puolijohde-, SMT-, IC-alusta-, LED- ja passiivikomponenttiteollisuudelle. Sen tuotteisiin kuuluvat lasermerkityslaitteet, plasma puhdistuskoneet, annostelulaitteet, muottileikkauslaitteet, kohotettuja kantateippijä, joustavat piirilevyt (FPC) -laitteet ja niihin liittyvät komponentit sekä automaatiolaitteet. Yritys myy näitä tuotteita pääasiassa puolijohdeteollisuuden asiakkaille kotimaassa ja kansainvälisesti keskittyen puolijohdetuotantoprosessien sovelluksiin. Yrityksen tuotevalikoima on suunnattu puolijohdeteollisuudelle, erityisesti puolijohdetuotannon, SMT:n, IC-alustojen, LED-valmistuksen ja passiivikomponenttien tuotannon sovelluksissa. E&R Engineering Corp:n laitteita käytetään puolijohdetehtaan eri vaiheissa, kuten lasermerkityksessä, plasma puhdistuksessa, annostelussa, muovaamisessa ja automaatiossa. Yritys jakaa tuotteitaan kotimaisen kanavansa ja ulkomaanmarkkinoiden kautta palvellen sekä paikallisia että kansainvälisiä asiakkaita puolijohdesektorilla. E&R Engineering on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset E&R Engineering osakkeesta

Yhtiön E&R Engineering Forward P/E -suhde on −96,39 vuonna 2025.

Forward P/E -suhde yhtiöstä E&R Engineering muuttui arvosta −184,38 arvoon −96,39, mikä edustaa −47,72 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde E&R Engineering:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n E&R Engineering alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — E&R Engineering

Kaikki tunnusluvut — E&R Engineering