ENECHANGE

ENECHANGE CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä ENECHANGE (4169.T) 5.11.2026 päivämäärällä on 11,91 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −77,07 % — muutos −115,46 % (korkeampi).

CROIC

11,91 %

YoY

−115,46%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä ENECHANGE on 2025 11,91 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä ENECHANGE oli 2024 −77,07 % . Se laskee −115,46% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

ENECHANGE CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
36,45 JPY
1.1.2019
−41,58 JPY
1.1.2020
7,92 JPY
1.1.2021
8,08 JPY
1.1.2022
−40,10 JPY
1.1.2023
−134,33 JPY
1.1.2024
−77,07 JPY
1.1.2025
11,91 JPY
ENECHANGE CROIC historia
VUOSICROICYoY
11,91 %−115,46%
−77,07 %−42,62%
−134,33 %+234,97%
−40,10 %−596,46%
8,08 %+1,94%
7,92 %−119,06%
−41,58 %−214,08%
36,45 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

ENECHANGE Osakeanalyysi

Mitä ENECHANGE tekee? Enechange Ltd. tuottaa tuloja kahden liiketoimintasegmentin kautta. Energiateknologia-segmentti operoi enechange-alustaa yleisille asiakkaille ja enechange Biziä yrityskäyttöön, mahdollistaen sähkön- ja kaasunvaihtopalvelut. Energiatietosegmentti tarjoaa pilvipohjaisia SaaS-ratkaisuja, kuten EMAP-digitaalisen markkinointityökalun ja SMAP-pamittarin datan analysointipalvelun, sähkö- ja kaasuyrityksille. Yritysasiakkaat ja energiayhtiöt hankkivat nämä alustat ja ohjelmistoratkaisut energiapalveluiden tehostamiseen sekä dataan perustuvan päätöksenteon parantamiseksi. Yrityksen ensisijaiset ostajat ovat sähkö- ja kaasuyritykset, jotka hyödyntävät EMAPia ja SMAPia digitaaliseen markkinointiin ja data-analytiikkaan. Yleiset asiakkaat käyttävät enechange-alustaa energiatoimittajien vaihtamiseen, kun taas yritysklietit luottavat enechange Biziin yritystason energianhallinnassa. Nämä segmentit tukevat yhdessä tulojen muodostumista tilausperusteisten palveluiden ja alustojen käyttömaksujen kautta. Enechange Ltd. keskittyy energian vapauttamiseen ja digitaaliseen muuntautumiseen tarjoten räätälöityjä ratkaisuja sekä loppukäyttäjille että yrityksille. Tuotevalikoimaan kuuluvat enechange, enechange Biz, EMAP ja SMAP, jotka kaikki on suunniteltu tukemaan kehittyvää energia-alaa teknologiapohjaisten palveluiden avulla. ENECHANGE on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset ENECHANGE osakkeesta

Yhtiön ENECHANGE Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 11,91 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä ENECHANGE muuttui arvosta −77,07 % arvoon 11,91 %, mikä edustaa −115,46 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) ENECHANGE:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n ENECHANGE alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — ENECHANGE

Kaikki tunnusluvut — ENECHANGE