EAM Solar AS

EAM Solar AS Verokanta

Efektiivinen verokanta yhtiöstä EAM Solar AS (EAM.OL) 4.11.2026 päivämäärällä on −3,48 %. Edellisenä vuonna Efektiivinen verokanta oli 4,80 % — muutos −172,37 % (matalampi).

Verokanta

−3,48 %

YoY

−172,37%

Viimeksi päivitetty:

Efektiivinen verokanta yhtiöstä EAM Solar AS on 2025 −3,48 % . Efektiivinen verokanta yhtiöstä EAM Solar AS oli 2024 4,80 % . Se laskee −172,37% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

EAM Solar AS Verokanta historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokanta
Päivämäärä
Verokanta
1.1.2018
−21,50 EUR
1.1.2019
448,40 EUR
1.1.2020
−854,84 EUR
1.1.2021
−2,29 EUR
1.1.2022
−7,38 EUR
1.1.2023
−27,38 EUR
1.1.2024
4,80 EUR
1.1.2025
−3,48 EUR
EAM Solar AS Verokanta historia
VUOSIVerokantaYoY
−3,48 %−172,37%
4,80 %−117,54%
−27,38 %+271,20%
−7,38 %+221,78%
−2,29 %−99,73%
−854,84 %−290,64%
448,40 %−2 185,43%
−21,50 %+210,13%
−6,93 %−2 215,80%
0,33 %+37,39%
0,24 %−100,14%
−174,88 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

EAM Solar AS Osakeanalyysi

Mitä EAM Solar AS tekee? EAM Solar ASA tuottaa tuloa Italian, Saksan ja Ranskan hankkimien aurinkovoimaloiden toiminnasta. Yhtiöllä on kaksi toimivaa laitosta: Codroipo-laitos Italiassa, joka kattaa 16,85 hehtaaria ja jossa on 368 kaksisuuntaista seurainta sekä 4 416 moduulia, ja Varmo-laitos, joka kattaa kahdeksan hehtaaria ja jossa on 184 kaksisuuntaista seurantaa sekä 2 208 moduulia. Näiden laitosten yhteinen kapasiteetti on 4,65 MWp, ja ne tuottavat noin 7 GWh sähköä vuosittain. Yhtiötä hallinnoi Energeia Asset Managementin tytäryhtiö EAM Solar Park Management, ja se kontrolloi 21 voimalaa P31-portfolion siirron jälkeen vuonna 2014. EAM Solar ASA:n ensisijaisia asiakkaita ovat sähkönhankkijat Euroopan markkinoilla, joilla yhtiö toimii, mukaan lukien Italia, Saksa ja Ranska. Yhtiön tulovirta koostuu sen aurinkovoimaloiden tuottaman sähkön myynnistä näille markkinoille. Yhtiön liiketoimintamalli keskittyy olemassa olevien toimivien aurinkovoimaloiden hankintaan vakaana tulona sähkömyynnistä ilman tarvetta uuteen rakentamiseen. Yhtiön toiminta keskittyy aurinkovoimaloidensa hallintaan EAM Solar Park Managementin kautta, joka valvoo Codroipo- ja Varmo-laitosten päivittäistä toimintaa. P31-portfolion siirto vuonna 2014 laajensi yhtiön varallisuutta sisältämään 21 voimalaa, mikä paransi sen tulopotentiaalia sähkömyynnistä useissa Euroopan maissa. EAM Solar AS on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset EAM Solar AS osakkeesta

Yhtiön EAM Solar AS Efektiivinen verokanta on −3,48 % vuonna 2025.

Efektiivinen verokanta yhtiöstä EAM Solar AS muuttui arvosta 4,80 % arvoon −3,48 %, mikä edustaa −172,37 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Efektiivinen verokanta EAM Solar AS:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Efektiivinen verokanta mittaa todellista prosenttiosuutta verotettavista tuloista, joka maksetaan veroina. Se heijastaa yrityksen verojen tehokkuutta ja suunnittelua.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Efektiivinen verokanta:n EAM Solar AS alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Efektiivinen verokanta:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Efektiivinen verokanta:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — EAM Solar AS

Kaikki tunnusluvut — EAM Solar AS