Dynatronics

Dynatronics EBIT-kasvu

Delisted

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Dynatronics (DYNT) 5.11.2026 päivämäärällä on −7,61 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 53,01 % — muutos −114,36 % (matalampi).

EBIT-kasvu

−7,61 %

YoY

−114,36%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Dynatronics on 2025 −7,61 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Dynatronics oli 2024 53,01 % . Se laskee −114,36% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Dynatronics EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2018
25,70 USD
1.1.2019
36,02 USD
1.1.2020
−276,81 USD
1.1.2021
173,58 USD
1.1.2022
−308,85 USD
1.1.2023
−5,26 USD
1.1.2024
53,01 USD
1.1.2025
−7,61 USD
Dynatronics EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
−7,61 %−114,36%
53,01 %−1 106,93%
−5,26 %−98,30%
−308,85 %−277,93%
173,58 %−162,71%
−276,81 %−868,52%
36,02 %+40,16%
25,70 %+6 937,32%
0,37 %−100,67%
−54,62 %−88,74%
−485,02 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Dynatronics Osakeanalyysi

Mitä Dynatronics tekee? Dynatronics Corp tuottaa tuloa myymällä fysioterapiaan ja kuntoutukseen tarkoitettuja lääketieteellisiä laitteita ja tarvikkeita. Yritys tarjoaa terapeuttisia hoitomuotoja, kuten Dynatron Solaris -laitteen sähkö- ja lämpöhoitoon sekä 25-sarjan sähköhoitoon ja ultraäänihoitoon. Se myy myös valmistamia pääomatuotteita, kuten vetosysteemejä ja puukalusteita, sekä jakeltuja pääomatuotteita, kuten hydroterapialaitteita ja painonnostovälineitä. Nämä tuotteet ostavat fysioterapeutit, kiropraktikot, urheilulääketieteen ammattilaiset, jalkahoitajat ja lääkärit käyttöön omassa toiminnassaan. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluvat valmistetut tarvikkeet, kuten kylmäpakkaukset, hihnat, tukipyöröt, täytteet ja matot, sekä jakeltuun tarvikkeisiin kuuluvat kliiniset lisävarusteet, urheilulääketieteen tuotteet, teippausvälineet, voiteet ja geelit. Näitä tuotteita myydään terveydenhuollon ammattilaisille, jotka tarvitsevat päivittäisiä hoitovälineitä potilashoitoonsa. Dynatronics Corp kohdistaa markkinointinsa moniin fysikaalisen lääketieteen ammattilaissegmentteihin, mukaan lukien ortopedia, kivunhoito ja urheilukuntoutus, varmistaen siten vakaan kysynnän sen kattavalle valikoimalle terapeuttisia ratkaisuja. Tulovirrat koostuvat sekä laitteiden suoramyynnistä että jatkuvista tarvikeostoista. Yrityksen keskittyminen fysioterapiaan, kuntoutukseen ja urheilukuntoutukseen tarkoitettuihin palauttaviin tuotteisiin vahvistaa sen aseman keskeisenä toimijana terveydenhuollon ammattilaisille, jotka etsivät luotettavia ja erikoistuneita lääketieteellisiä työkaluja. Monipuoliset tuotelinjansa se räätälöi eri fysikaalisen lääketieteen alojen ammattilaisten erityistarpeisiin. Dynatronics on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Dynatronics osakkeesta

Yhtiön Dynatronics Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on −7,61 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Dynatronics:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Dynatronics historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Dynatronics

Kaikki tunnusluvut — Dynatronics