Dynapac Co

Dynapac Co ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Dynapac Co (3947.T) 5.11.2026 päivämäärällä on 6,78 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 6,51 % — muutos 4,12 % (korkeampi).

ROE

6,78 %

YoY

4,12%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Dynapac Co:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 6,78 %, mikä on nousua 4,12% verrattuna 6,51 % ROE:hen edellisenä vuonna.

Dynapac Co ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2018
−2,33 JPY
1.1.2019
1,57 JPY
1.1.2020
2,38 JPY
1.1.2021
3,57 JPY
1.1.2022
3,97 JPY
1.1.2023
3,75 JPY
1.1.2024
6,51 JPY
1.1.2025
6,78 JPY
Dynapac Co ROE historia
VUOSIROEYoY
6,78 %+4,12%
6,51 %+73,58%
3,75 %−5,51%
3,97 %+11,30%
3,57 %+49,63%
2,38 %+52,21%
1,57 %−167,13%
−2,33 %−182,88%
2,82 %−5,15%
2,97 %+49,09%
1,99 %−381,51%
−0,71 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Dynapac Co Osakeanalyysi

Mitä Dynapac Co tekee? Dynapac Co., Ltd. saa tulonsa Pakkausmateriaaleihin liittyvällä liiketoiminta-alueella, joka tuottaa ja myy aaltopahvan levyjä ja laatikoita, painettuja paperituotteita, koristeltua aaltopahvaa, paperilokeroita, mikroaaltopahvaa, offsetpainatuksia, syväpainatustuotteita, muovikalvoja, aaltopahvipehmusteita sekä kemikaaleja. Yhtiön Kiinteistötoimialueen tuotto tulee kiinteistöjen vuokrauksesta. Asiakkaita ovat yritykset, jotka tarvitsevat pakkausratkaisuja kuljetuksiin, varastointiin ja vähittäismyyntinäyttöihin, sekä kiinteistöjen vuokralaiset, jotka hakevat kaupallisia tai asuinluontoisia vuokrausvaihtoehtoja. Pakkausmateriaaleihin liittyvä liiketoiminta-alue kohdistaa toimintansa valmistajiin, vähittäiskauppiaille ja logistiikkayrityksiin, jotka tarvitsevat aaltopahva- ja painettuja pakkauksia tuotteen suojeluun ja brändäykseen. Kiinteistötoimialue palvelee kaupallisia ja asuinluontoisia vuokralaisia kiinteistönvuokrauspalveluillaan. Dynapacin tuotevalikoima ulottuu peruslaatuisista aaltopahvoista erikoistuneisiin painettuihin ja koristeltuihin pakkauksiin, vastaten monipuolisiin teollisuuden tarpeisiin. Tulovirrat koostuvat pakkausmateriaalien suoramyynnistä teollisuusasiakkaille ja kiinteistöjen vuokratuloista. Yhtiön fokus sekä materiaalituotannossa että kiinteistöjen hallinnassa luo kaksinkertaisen tulomallin, jossa pakkaustuotteet ajavat B2B-myyntiä ja kiinteistöt tarjoavat vakaata vuokratuloa eri markkina-alueilla. Dynapac Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä Dynapac Co

Yrityksen Dynapac Co oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla Dynapac Co:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen Dynapac Co ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Dynapac Co ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Dynapac Co osakkeesta

Yhtiön Dynapac Co ROE (Return on Equity) on 6,78 % vuonna 2025.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Dynapac Co muuttui arvosta 6,51 % arvoon 6,78 %, mikä edustaa 4,12 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) Dynapac Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n Dynapac Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Dynapac Co

Kaikki tunnusluvut — Dynapac Co