Decmil Group

Decmil Group Markkina-arvo

Delisted

Markkina-arvo yhtiöstä Decmil Group (DCG.AX) 23.10.2026 päivämäärällä on 52,45 M AUD. Edellisenä vuonna Markkina-arvo oli 52,45 M AUD — muutos 0,00 % (matalampi).

Markkina-arvo

52,45 MAUD

YoY

0,00%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2023 Decmil Group:n markkina-arvo oli 52,45 M AUD, mikä on 0,00% enemmän kuin edellisenä vuonna, jolloin markkina-arvo oli 52,45 M AUD.

Decmil Group Markkina-arvo historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Markkina-arvo
Päivämäärä
Markkina-arvo
1.1.2016
52,45 M AUD
1.1.2017
52,45 M AUD
1.1.2018
52,45 M AUD
1.1.2019
52,45 M AUD
1.1.2020
52,45 M AUD
1.1.2021
52,45 M AUD
1.1.2022
52,45 M AUD
1.1.2023
52,45 M AUD
Decmil Group Markkina-arvo historia
VUOSIMarkkina-arvoYoY
52,45 MAUD0,00%
52,45 MAUD0,00%
52,45 MAUD0,00%
52,45 MAUD0,00%
52,45 MAUD0,00%
52,45 MAUD0,00%
52,45 MAUD0,00%
52,45 MAUD0,00%
52,45 MAUD0,00%
52,45 MAUD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Decmil Group Osakeanalyysi

Mitä Decmil Group tekee? Decmil Group Ltd on australialainen yritys, joka erikoistuu itsenäisiin projektikehitykseen ja rakennuspalveluihin teollisuus-, siviili- ja infrastruktuuriprojekteissa. Yritys perustettiin vuonna 1978, ja sen pääkonttori sijaitsee Perthissä, Länsi-Australiassa. Vuosien varrella Decmil Groupista on tullut johtava yritys Australiassa ja Aasian-Tyynenmeren alueella, sillä sillä on useita toimipisteitä Australiassa ja Uudessa-Seelannissa. Decmil Groupin liiketoimintamalli perustuu asiakkaiden palveluun eri aloilla. Yrityksellä on kokeneet ja pätevät insinöörit, projektipäälliköt ja johtajat, jotka valvovat projekteja suunnittelusta valmistumiseen saakka. Decmil Group tarjoaa laajan valikoiman palveluja, mukaan lukien suunnittelu, hankinta, rakentaminen, käyttöönotto ja ylläpito. Decmil Groupin palvelemat sektorit ovat kaivosteollisuus, öljy- ja kaasuteollisuus, infrastruktuuri, rakentaminen, resurssiteollisuus ja puolustus. Yritys tarjoaa räätälöityjä ratkaisuja jokaiselle asiakkaalle ja osallistuu kaikkiin projektivaiheisiin – valmistelusta ja suunnittelusta toteutukseen asti. Decmil Group pitää tärkeänä kykyään suorittaa monimutkaisia projekteja vaikeissa ja haastavissa olosuhteissa taaten samalla korkeimman laadun ja turvallisuuden. Decmil Group tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja palveluita täyttääkseen asiakkaiden tarpeet. Näihin kuuluvat: - Insinööri- ja suunnittelupalvelut: Yritys tarjoaa laajan valikoiman insinööri- ja suunnittelupalveluja, kuten suunnittelusuunnitelmat, yksityiskohtaiset rakennesuunnitelmat ja pienempien projektien hallinta. - Rakennuspalvelut: Decmil Groupilla on laajaa kokemusta rakennushankkeiden toteuttamisesta. Tämä sisältää projektinhallinnan, rakennustyön suorituksen, rakennusvalvonnan ja laadunvarmistuksen. - Käyttö- ja huoltopalvelut: Yritys tarjoaa myös käyttö- ja huoltopalveluita varmistaakseen asiakkaiden kohteiden optimaalisen käytön ja huollon. Nämä palvelut sisältävät korjaus- ja huoltotyöt, kiinteistöjen hallinnan ja teknisen valvonnan. Decmil Group on onnistuneesti toteuttanut monenlaisia hankkeita. Näihin kuuluvat muun muassa tiet, sillat ja tunnelit, putkistot, teollisuuslaitokset, voimalaitokset sekä erilaiset ympäristö- ja maanparannushankkeet. Yleisesti ottaen Decmil Group on yritys, joka keskittyy suurten hankkeiden suunnitteluun, rakentamiseen ja käyttöön Australiassa ja sen lähialueella. Korostamalla asiakkaiden tarpeita ja innovaatioita Decmil Group on alan johtava toimija, joka jatkaa työtä korkealaatuisten tuotteiden ja palveluiden tarjoamiseksi eri liiketoiminta-alueilla. Decmil Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Markkina-arvo yksityiskohtaisesti

Analyysi yrityksen Decmil Group markkina-arvosta

Decmil Group markkina-arvo edustaa yrityksen liikkeellä olevien osakkeiden kokonaismarkkina-arvoa dollareissa. Se lasketaan kertomalla yrityksen liikkeellä olevien osakkeiden määrä nykyisellä markkinahinnalla yhtä osaketta kohden. Tämä tunnusluku on tärkeä indikaattori yrityksen koosta, vahvuudesta ja kokonaismarkkina-arvosta.

Vuosi-vuosi -vertailu

Decmil Group markkina-arvon vuosittainen vertailu tarjoaa sijoittajille ja analyytikoille näkemyksiä yrityksen kasvu- ja arvostustrendeistä. Kasvu viittaa markkinoiden luottamukseen ja liiketoiminnan laajentumiseen, kun taas lasku voi viitata markkina-arvon pienenemiseen tai liiketoiminnan supistumiseen.

Vaikutukset sijoituksiin

Decmil Group markkina-arvolla on keskeinen rooli sijoituspäätöksissä. Se auttaa sijoittajia arvioimaan yrityksen riski- ja tuottoprofiilia. Suurempia yrityksiä pidetään usein vakaimpina, mutta niiden kasvunäkymät voivat olla pienemmät, kun taas pienemmät yritykset voivat tarjota merkittäviä kasvumahdollisuuksia, mutta niihin liittyy suurempi riski.

Markkina-arvon heilahteluiden tulkinta

Heilahtelut Decmil Group markkina-arvossa voivat johtua useista tekijöistä, mukaan lukien muutokset osakkeiden hinnoissa, liikkeellä olevissa osakkeissa ja markkinatunnelmassa. Nämä heilahtelut auttavat sijoittajia ymmärtämään yrityksen nykyasemaa ja tulevaisuuden potentiaalia kilpailukentällä.

Usein kysytyt kysymykset Decmil Group osakkeesta

Yhtiön Decmil Group Markkina-arvo on 52,45 M AUD vuonna 2023.

Markkina-arvo yhtiöstä Decmil Group muuttui arvosta 52,45 M AUD arvoon 52,45 M AUD, mikä edustaa 0,00 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Markkina-arvo Decmil Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Markkina-arvo (englanniksi market capitalisation, lyhyesti market cap, myös pörssiarvo tai pörssikapitalisaatio) on pörssiyhtiön kaikkien osakkeiden laskennallinen kokonaisarvo. Yrityksen markkina-arvo heijastaa nykyistä markkinakonsensusta pörssiyhtiön oman pääoman arvosta. Se muodostuu yrityksen osakkeiden tarjonnasta ja kysynnästä. Markkina-arvon määrittää siten olennaisesti odotukset osakemarkkinoilla yrityksen tulevasta tuottokyvystä, ja se voi siksi vaihdella suurestikin.

Osakkeiden lukumäärä * Osakkeen hinta = Markkina-arvo

Arvioidakseen Markkina-arvo:n AUD, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Markkina-arvo:lle.

"Hyvä" AUD vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Markkina-arvo:n Decmil Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Decmil Group

Kaikki tunnusluvut — Decmil Group