Datasolution

Datasolution T&K / Liikevaihto

Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon yhtiöstä Datasolution (263800.KQ) 5.11.2026 päivämäärällä on 0,65 %. Edellisenä vuonna Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon oli 0,55 % — muutos 18,75 % (korkeampi).

T&K / Liikevaihto

0,65 %

YoY

18,75%

Viimeksi päivitetty:

Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon yhtiöstä Datasolution on 2025 0,65 % . Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon yhtiöstä Datasolution oli 2024 0,55 % . Se laskee 18,75% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Datasolution T&K / Liikevaihto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

T&K / Liikevaihto
Päivämäärä
T&K / Liikevaihto
1.1.2018
1,04 KRW
1.1.2019
0,81 KRW
1.1.2020
0,51 KRW
1.1.2021
0,66 KRW
1.1.2022
0,61 KRW
1.1.2023
0,71 KRW
1.1.2024
0,55 KRW
1.1.2025
0,65 KRW
Datasolution T&K / Liikevaihto historia
VUOSIT&K / LiikevaihtoYoY
0,65 %+18,75%
0,55 %−23,12%
0,71 %+17,64%
0,61 %−8,32%
0,66 %+30,68%
0,51 %−37,31%
0,81 %−22,04%
1,04 %+55,11%
0,67 %+81,79%
0,37 %−66,42%
1,09 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Datasolution Osakeanalyysi

Mitä Datasolution tekee? Datasolution Inc saa tulonsa IT-ratkaisujen ja -palveluiden valikoimastaan, johon kuuluvat laiteratkaisut, big data -ratkaisut, ennakoivan analytiikan ratkaisut, tilastollisten portaalien ratkaisut, datansiirtojen ratkaisut sekä IoT-ratkaisut. Yritys tarjoaa järjestelmien integraatiopalveluita (SI), järjestelmien ylläpitopalveluita sekä informaatio- ja viestintäteknologian konsultointipalveluita keskittyen pääasiassa kotimaiseen ja kansainväliseen markkinaan. Sen tuotteita myydään asiakkaille, jotka hakevat edistynyttä data-analytiikkaa ja IT-infrastruktuurin tukea, korostaen avoimia sosiaalisen median alustoja (SNS) ja ennakoivan analytiikan ominaisuuksia. Yr tuotevalikoima sisältää erikoistuneita tarjouksia, kuten tilastollisten portaalien ratkaisuja ja ennakkoanalyysin konsultointipalveluita, jotka palvelevat yrityksiä, jotka tarvitsevat dataperusteisia päätöksentekotyökaluja. Hyödyntämällä asiantuntemustaan avoimissa SNS-alustoissa ja ennakoivassa analytiikassa Datasolution Inc palvelee asiakkaita eri teollisuudenaloilla, jotka tarvitsevat vahvoja datahallinnan ja analytiikan ratkaisuja. Sen palvelut jakautuvat sekä kotimaan että kansainvälisten markkinoiden keskuuteen tukien monipuolista asiakaskuntaa, joka etsii kattavia IT- ja data-analytiikkapalveluita. Datasolution on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Datasolution osakkeesta

Yhtiön Datasolution Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon on 0,65 % vuonna 2025.

Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon yhtiöstä Datasolution muuttui arvosta 0,55 % arvoon 0,65 %, mikä edustaa 18,75 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon Datasolution:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

T&K-investointien suhde liikevaihtoon osoittaa, kuinka suuren prosenttiosuuden liikevaihdosta yritys sijoittaa tutkimukseen ja kehitykseen. Korkeammat suhteet viittaavat vahvempaan innovaatiokeskittymään.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon:n Datasolution alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Tutkimus- ja kehitysinvestoinnit suhteessa liikevaihtoon:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Datasolution

Kaikki tunnusluvut — Datasolution