Crestchem

Crestchem P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Crestchem (526269.BO) 3.11.2026 päivämäärällä on 15,88. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 75,65 — muutos −79,01 % (matalampi).

P/CF

15,88

YoY

−79,01%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Crestchem on 2025 15,88 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Crestchem oli 2024 75,65 . Se laskee −79,01% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Crestchem P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2015
492,92 INR
1.1.2016
−97,39 INR
1.1.2017
−652,38 INR
1.1.2021
67,27 INR
1.1.2022
32,22 INR
1.1.2023
11,93 INR
1.1.2024
75,65 INR
1.1.2025
15,88 INR
Crestchem P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
15,88−79,01%
75,65+533,95%
11,93−62,96%
32,22−52,11%
67,27−110,31%
−652,38+569,89%
−97,39−119,76%
492,92−298,67%
−248,11—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Crestchem Osakeanalyysi

Mitä Crestchem tekee? Crestchem Ltd. valmistaa ja markkinoi ravintoaineita sisältäviä kemikaaleja, kuten keskiketjuisia triglyseridejä (MCT:t), laktoosittomia rasvattomia maitojauheita (LFSMP) sekä suihkekuivattuja veteen liukuvia öljy- ja rasvajauheita. Yritys tuottaa laktoosittomia tuotteita, kuten täysravintoa tarjoavia tasapainotettuja valmisteita ja laktoosittomia rasvattomia maitojauheita. Öljy- ja rasvaosastolla on korkean oliinihapon auringonkukkaöljyn, palmuöljyn, kookosöljyn ja aromaattisen öljyjauheen suihkekuivattuja jauheita, jotka perustuvat maitopohjaiseen raaka-aineeseen. Crestchem palvelee elintarvike- ja juomateollisuuden asiakkaita, jotka hakevat erikoistuneita ravintoaineita tuotekehitykseen ja reseptien laadintaan. Yrityksen tuoteryhmät myydään elintarvike- ja dieettivalmistajille, jotka tarvitsevat laktoosittomia tai veteen liukuvia rasvaratkaisuja. Crestchemin laktoosittomat tuotteet palvelevat asiakkaita, jotka etsivät vaihtoehtoja perinteisille maitotuotteille. Veteen liukuvat jauheet ovat käytössä yrityksissä, jotka kehittävät toiminnallisia elintarvikkeita ja juomia, joissa öljyt ja rasvat on helppo integroida. Yritys keskittyy tarjoamaan räätälöityjä ravintoainekemikaaliratkaisuja tiettyihin elintarvikejalostussektorin markkinavaatimuksiin. Crestchemin tulovirta koostuu MCT:iden, laktoosittomien tuotteiden sekä veteen liukuvien öljy- ja rasvajauheiden myynnistä elintarvikevalmistajille ja lisäravinteiden tuottajille. Yrityksen tuotevalikoima tukee asiakkaitaan luotaessa innovatiivisia elintarvikkeita, joiden ravintoarvoa on parannettu. Erikoistumalla niche-ravintoainekemikaalikäyttökohteisiin Crestchem vastaa kasvavaan kysyntään laktoosittomille ja toiminnallisille elintarvikeaineille globaalilla markkinalla. Crestchem on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Crestchem osakkeesta

Yhtiön Crestchem P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 15,88 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Crestchem muuttui arvosta 75,65 arvoon 15,88, mikä edustaa −79,01 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Crestchem:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Crestchem alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Crestchem

Kaikki tunnusluvut — Crestchem