Crescent Point Energy

Crescent Point Energy P/B

Delisted

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Crescent Point Energy (VRN.TO) 4.11.2026 päivämäärällä on 0,83. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 0,81 — muutos 1,58 % (korkeampi).

P/B

0,83

YoY

1,58%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Crescent Point Energy on 2024 0,83 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Crescent Point Energy oli 2023 0,81 . Se laskee 1,58% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Crescent Point Energy P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2017
0,61 CAD
1.1.2018
0,85 CAD
1.1.2019
1,05 CAD
1.1.2020
1,98 CAD
1.1.2021
1,03 CAD
1.1.2022
0,86 CAD
1.1.2023
0,81 CAD
1.1.2024
0,83 CAD
Crescent Point Energy P/B historia
VUOSIP/BYoY
0,83+1,58%
0,81−5,45%
0,86−16,76%
1,03−47,78%
1,98+89,27%
1,05+23,77%
0,85+38,56%
0,61+4,67%
0,58+5,57%
0,55+0,35%
0,55—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Crescent Point Energy Osakeanalyysi

Mitä Crescent Point Energy tekee? Crescent Point Energy Corp. tuottaa tuloja öljy- ja kaasutoimintojen tutkimisesta, kehittämisestä ja tuotannosta. Yritys toimii Länsi-Kanadassa ja Yhdysvalloissa keskittyen kevyen ja keskiraskaan öljyn sekä maakaasun varantoihin. Sen omaisuuserät sijaitsevat Albertassa, Brittiläisessä Kolumbiassa, Manitobassa, Pohjois-Dakotassa, Montanassa, Coloradossa ja Utahissa, ja sillä on portfoliot Willistonin altaan kanadalaisella alueella. Yhtiöllä on kiinteistöjä Bakkenin ja Torquayn resurssialueilla tämän altaan sisällä. Crescent Pointin tuotteiden ensisijaisia ostajia ovat energian kuluttajat ja teollisuusasiakkaat, jotka tarvitsevat raakaöljyä ja maakaasua. Nämä segmentit sisältävät jalostamoita, energiayhtiöitä ja valmistusyrityksiä, jotka luottavat hiilivetyresursseihin energiantuotannon ja raaka-aineiden hankinnan osalta. Yritys kohdistaa markkinansa niihin alueisiin, joissa öljyn ja kaasun kysyntä pysyy vakaana, hyödyntäen Willistonin altaan resurssialueita täyttääkseen alueelliset ja kansalliset energiatarpeet. Crescent Pointin liiketoimintamalli perustuu raakaöljyn ja maakaasun tuottamiseen ja myymiseen laajan omaisuusportfolion kautta. Yrityksen toiminta kattaa useita provinsseja ja osavaltioita, mikä mahdollistaa tuotannon monipuolistamisen keskeisillä energia-alueilla. Keskittymällä Bakkenin ja Torquayn resurssialueisiin Crescent Point optimoi uinnin korkeapotentiaalisilta alueilta maksimoidakseen tuotannon ja tulovirrat. Crescent Point Energy on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Crescent Point Energy osakkeesta

Yhtiön Crescent Point Energy P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 0,83 vuonna 2024.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Crescent Point Energy muuttui arvosta 0,81 arvoon 0,83, mikä edustaa 1,58 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Crescent Point Energy:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Crescent Point Energy alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Crescent Point Energy

Kaikki tunnusluvut — Crescent Point Energy