Constructora Conconcreto

Constructora Conconcreto ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Constructora Conconcreto (CONCONCRET.BC) 5.11.2026 päivämäärällä on 1,83 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli −6,35 % — muutos −128,75 % (korkeampi).

ROA

1,83 %

YoY

−128,75%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2022 Constructora Conconcreto:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli 1,83 %, mikä on −128,75% kasvu verrattuna −6,35 % ROA:han edellisenä vuonna.

Constructora Conconcreto ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2015
3,10 COP
1.1.2016
3,17 COP
1.1.2017
2,53 COP
1.1.2018
2,36 COP
1.1.2019
2,25 COP
1.1.2020
0,82 COP
1.1.2021
−6,35 COP
1.1.2022
1,83 COP
Constructora Conconcreto ROA historia
VUOSIROAYoY
1,83 %−128,75%
−6,35 %−875,49%
0,82 %−63,61%
2,25 %−4,82%
2,36 %−6,47%
2,53 %−20,23%
3,17 %+2,24%
3,10 %+18,85%
2,61 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Constructora Conconcreto Osakeanalyysi

Mitä Constructora Conconcreto tekee? Constructora Conconcreto SA tuottaa liikevaihtoa insinööri- ja rakennuspalveluilla neljässä liiketoiminta-alueessa: Kauppa ja instituutiot, joka palvelee hypermarketteja, supermarketteja, sairaaloita, hotelleja, instituutioita, urheilu- ja kulttuurikeskuksia sekä kauppakeskuksia; Teollisuus, joka keskittyy tuotantolaitoksiin, satamiin, putkistoihin, varastoihin ja jakelukeskuksiin; Infrastruktuuri, joka hoitaa siltoja, teitä, tunneleita, voimalaitoksia ja kuljetusjärjestelmiä; sekä Asunnot, joka kehittää omakoti- ja kerrostalokohteita. Yhtiöllä on tytäryhtiöt Consorcio Mercantil Colombiano SA, Inmobiliaria Conconcreto SAS ja Inverdi SAS, ja se hankki Inversiones Worldwide Storage SA:n vuonna 2012. Asiakkaita ovat yksiköt, jotka tarvitsevat ei-asuinrakennusten kehittämistä ja ylläpitoa, kuten vähittäisketjut, terveydenhuollon tarjoajat ja kiinteistönkehittäjät. Kauppa ja instituutiot -liiketoiminta-alue kohdistaa palvelunsa kaupallisen ja julkisen sektorin asiakkaisiin, kuten hypermarkettoimijoihin ja sairaalahallintoon, kun taas Teollisuus-palvelu palvelee valmistus- ja logistiikkayrityksiä, jotka tarvitsevat tuotantotiloja. Infrastruktuuri-alan sopimukset koskevat hallinnollisia ja hyödykeyksikköjä suurissa julkisissa hankkeissa, ja Asunnot-alue palvelee asuinrakennusten kehittäjiä ja yksityisiä kodinostajia. Tytäryhtiöt tukevat ydinoperaatioita hallinnoimalla kiinteistöportfoliota ja varastoratkaisuja, parantaen palvelutarjontaa Kolumbian rakennusmarkkinoilla. Tulovirrat koostuvat rakennushankkeista, kunnossapitopalveluista ja kiinteistökehityksestä jokaisen liiketoiminta-alueen puitteissa. Yhtiön tytäryhtiöt, erityisesti Inversiones Worldwide Storage SA, tarjoavat erikoistuneita varastoinfrastruktuureja, laajentaen palvelukapasiteettia. Kaikkien segmenttien asiakkaat maksavat avaimet käteen -ratkaisuista alkaen suunnittelusta loppukunnossapitoon, mikä takaa toistuvan tulon pitkäaikaisten sopimusten ja projektiperusteisen laskutuksen kautta. Constructora Conconcreto on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen Constructora Conconcreto pääoman tuottoa (ROA)

Constructora Conconcreto pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

Constructora Conconcreto ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät Constructora Conconcreto ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

Constructora Conconcreto ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset Constructora Conconcreto osakkeesta

Yhtiön Constructora Conconcreto ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on 1,83 % vuonna 2022.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Constructora Conconcreto muuttui arvosta −6,35 % arvoon 1,83 %, mikä edustaa −128,75 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) Constructora Conconcreto:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n Constructora Conconcreto alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Constructora Conconcreto

Kaikki tunnusluvut — Constructora Conconcreto