Compumedics

Compumedics Varastot/Liikevaihto

Varaston suhde tuottoihin yhtiöstä Compumedics (CMP.AX) 18.10.2026 päivämäärällä on 22,72 %. Edellisenä vuonna Varaston suhde tuottoihin oli 28,71 % — muutos −20,87 % (matalampi).

Varastot/Liikevaihto

22,72 %

YoY

−20,87%

Viimeksi päivitetty:

Varaston suhde tuottoihin yhtiöstä Compumedics on 2026 22,72 % . Varaston suhde tuottoihin yhtiöstä Compumedics oli 2025 28,71 % . Se laskee −20,87% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Compumedics Varastot/Liikevaihto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Varastot/Liikevaihto
Päivämäärä
Varastot/Liikevaihto
1.1.2019
18,79 AUD
1.1.2020
25,18 AUD
1.1.2021
27,08 AUD
1.1.2022
25,72 AUD
1.1.2023
25,21 AUD
1.1.2024
26,57 AUD
1.1.2025
28,71 AUD
1.1.2026
22,72 AUD
Compumedics Varastot/Liikevaihto historia
VUOSIVarastot/LiikevaihtoYoY
22,72 %−20,87%
28,71 %+8,07%
26,57 %+5,41%
25,21 %−1,97%
25,72 %−5,05%
27,08 %+7,54%
25,18 %+34,03%
18,79 %−8,05%
20,43 %−5,19%
21,55 %+24,30%
17,34 %+1,55%
17,07 %−19,23%
21,14 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Compumedics Osakeanalyysi

Mitä Compumedics tekee? Compumedics Ltd., headquartered in Melbourne, Australia, operates in the Health Care sector, specializing in the research, development, manufacture, and distribution of medical equipment. The company employs 135 full-time staff and serves global markets across the Americas, Australia, Asia Pacific, and Europe and the Middle East. Its product portfolio includes sleep diagnostic systems, clinical EEG systems, brain monitoring solutions, ultrasonic blood-flow systems, and technical support services. Key offerings encompass Somfit/Somfit Pro, Grael 4K PSG:EEG, and Compumedics Neuroscan for neurology applications and brain research technologies. Compumedics on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Compumedics osakkeesta

Yhtiön Compumedics Varaston suhde tuottoihin on 22,72 % vuonna 2026.

Varaston suhde tuottoihin yhtiöstä Compumedics muuttui arvosta 28,71 % arvoon 22,72 %, mikä edustaa −20,87 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Varaston suhde tuottoihin Compumedics:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Varasto/Tuotot-suhde näyttää, kuinka suuri prosenttiosuus tuotoista pidetään varastona. Nousevat luvut voivat osoittaa heikkenevää kysyntää tai varastonhallintaongelmia.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Varaston suhde tuottoihin:n Compumedics alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Varaston suhde tuottoihin:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Varaston suhde tuottoihin:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Compumedics

Kaikki tunnusluvut — Compumedics