Comfort Commotrade

Comfort Commotrade P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Comfort Commotrade (534691.BO) 2.11.2026 päivämäärällä on 0,34. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 0,36 — muutos −7,72 % (matalampi).

P/B

0,34

YoY

−7,72%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Comfort Commotrade on 2025 0,34 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Comfort Commotrade oli 2024 0,36 . Se laskee −7,72% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Comfort Commotrade P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2018
1,08 INR
1.1.2019
1,05 INR
1.1.2020
0,93 INR
1.1.2021
0,57 INR
1.1.2022
0,54 INR
1.1.2023
0,57 INR
1.1.2024
0,36 INR
1.1.2025
0,34 INR
Comfort Commotrade P/B historia
VUOSIP/BYoY
0,34−7,72%
0,36−35,89%
0,57+6,23%
0,54−5,67%
0,57−39,06%
0,93−11,61%
1,05−2,57%
1,08−12,38%
1,23−3,18%
1,27−12,72%
1,46−6,83%
1,57—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Comfort Commotrade Osakeanalyysi

Mitä Comfort Commotrade tekee? Comfort Commotrade Ltd. tuottaa tuloja raaka-aineiden välityspalveluista, ja se tarjoaa kaupankäyntiä jalometalleissa, energiassa, metalleissa, viljatuotteissa, mausteissa sekä öljytuotteissa. Yritys on NCDEX:n ja MCX:n jäsen, mikä mahdollistaa transaktioiden suorittamisen näillä markkinoilla. Se järjestää MCX:n kanssa tietoisuusohjelmia Mumbaihin, Hyderabadiin ja Jhunjhunuhuun edistääkseen markkinatoimintaa. Konserniyhtiöt, kuten Comfort Securities Limited ja Comfort Fincap Limited, tarjoavat täydentäviä rahoituspalveluja ja -tuotteita. Yrityksen ensisijaisia asiakkaita ovat raaka-ainemarkkinoiden kauppiaat ja sijoittajat, mukaan lukien kultaa, hopeaa, raakaöljyä ja maataloustuotteita käsittelevät toimijat. MCX ohjaa yrityksen toimintaa, ja yritys hyödyntää NCDEX:n ja MCX:n jäsenyyttään päästäkseen käsiksi moninaisiin kaupankäyntialustoihin. Mumbain, Hyderabadin ja Jhunjhununun kaupungeissa järjestetyt ohjelmat keskittyvät markkinaosaamisen kehittämiseen ja osallistujien sitouttamiseen. Comfort Commotrade Ltd. tarjoaa rahoitustuotteita konserniyhtiöidensä, kuten Comfort Intech Limitedin ja Luharuka Media & Infra Limitedin, kautta, mikä laajentaa sen palvelutarjontaa. Yrityksen tulonlähteitä ovat raaka-ainekaupoista perittävät välityspalkkiot sekä siihen läheisesti liittyvien yritysten tarjoamat palvelut. Yritys keskittyy markkinatietoisuuden lisäämiseen MCX-yhteistyön kautta kohdentaen toimintansa sekä yksityishenkilöille että instituutioasiakkaille raaka-ainealalla. Comfort Commotrade on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Comfort Commotrade osakkeesta

Yhtiön Comfort Commotrade P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 0,34 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Comfort Commotrade muuttui arvosta 0,36 arvoon 0,34, mikä edustaa −7,72 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Comfort Commotrade:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Comfort Commotrade alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Comfort Commotrade

Kaikki tunnusluvut — Comfort Commotrade