Clevo

Clevo EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Clevo (2362.TW) 2.11.2026 päivämäärällä on −26,23 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 26,04 % — muutos −200,73 % (matalampi).

EBIT-kasvu

−26,23 %

YoY

−200,73%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Clevo on 2025 −26,23 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Clevo oli 2024 26,04 % . Se laskee −200,73% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Clevo EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2018
243,52 TWD
1.1.2019
21,05 TWD
1.1.2020
−46,27 TWD
1.1.2021
88,41 TWD
1.1.2022
−41,07 TWD
1.1.2023
1,58 TWD
1.1.2024
26,04 TWD
1.1.2025
−26,23 TWD
Clevo EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
−26,23 %−200,73%
26,04 %+1 548,85%
1,58 %−103,85%
−41,07 %−146,45%
88,41 %−291,10%
−46,27 %−319,83%
21,05 %−91,36%
243,52 %−462,72%
−67,14 %+301,82%
−16,71 %+390,84%
−3,40 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Clevo Osakeanalyysi

Mitä Clevo tekee? Clevo Co on vuonna 1983 perustettu taiwanilainen yritys, joka erikoistuu laadukkaiden kannettavien tietokoneiden kehittämiseen ja tuotantoon. Yritys on noussut viime vuosikymmeninä alan johtaviin valmistajiin. Clevo Co:n liiketoimintamalli perustuu vahvaan asiakaslähtöisyyteen. Yritys tarjoaa asiakkailleen laajan valikoiman heidän yksilöllisiin tarpeisiinsa räätälöityjä kannettavia tietokoneita. Tämä kattaa sekä tekniset ominaisuudet että laitteiden muotoilun ja ulkonäön. Clevo Co on jaettu useisiin osastoihin. Tärkein osa-alue on yritysten ja yksityishenkilöiden käyttöön tarkoitettujen kannettavien tietokoneiden tuotanto. Yritys tarjoaa laajan mallivalikoiman, joka on suunniteltu vastaamaan asiakkaiden erilaisia tarpeita. Valikoimaan kuuluvat pelikannettavat, huippuluokan liikakannettavat ja ultrabookit. Lisäksi Clevo Co valmistaa komponentteja kannettaviin tietokoneisiin, kuten näyttöjä, emolevyjä, akkuja ja koteloita. Yritys on menestyksekäs täällä toimivana toimittajana monille kannettavien tietokoneiden valmistajille maailmanlaajuisesti. Toinen Clevo Co:n tärkeä tukipilari on erikoiskäyttöön tarkoitetuissa kannettavissa tietokoneissa, erityisesti lääketieteellisessä teknologiassa ja puolustussektorilla. Nämä ovat kestäviä laitteita, jotka täyttävät näillä aloilla asetetut vaativat vaatimukset. Vuosien varrella Clevo Co on lanseerannut markkinoille lukuisia tuotteita. Näiden joukossa on palkittuja malleja, kuten Clevo P870KM-G, joka sai punaisen piste -muotoilupalkinnon vuonna 2017. Kannettavaa kiitettiin erinomaisesta suorituskyvystä ja houkuttelevasta muotoilusta. Yleisesti ottaen Clevo Co keskittyy asiakkaiden tarpeisiin räätälöityjen kannettavien tietokoneiden tuotantoon. Yritys on merkittävä toimija alalla ja arvostetaan maailmanlaajuisesti innovatiivisista tuotteistaan sekä laatuun ja palveluun panostamisestaan. Clevo on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Clevo osakkeesta

Yhtiön Clevo Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on −26,23 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Clevo:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Clevo historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Clevo

Kaikki tunnusluvut — Clevo