Chun Yu Works & Co

Chun Yu Works & Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Chun Yu Works & Co (2012.TW) 16.10.2026 päivämäärällä on 5,24 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −6,44 % — muutos −181,43 % (korkeampi).

CROIC

5,24 %

YoY

−181,43%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Chun Yu Works & Co on 2025 5,24 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Chun Yu Works & Co oli 2024 −6,44 % . Se laskee −181,43% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Chun Yu Works & Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
−5,32 TWD
1.1.2019
0,20 TWD
1.1.2020
7,16 TWD
1.1.2021
0,24 TWD
1.1.2022
14,43 TWD
1.1.2023
14,19 TWD
1.1.2024
−6,44 TWD
1.1.2025
5,24 TWD
Chun Yu Works & Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
5,24 %−181,43%
−6,44 %−145,39%
14,19 %−1,68%
14,43 %+5 963,08%
0,24 %−96,67%
7,16 %+3 527,68%
0,20 %−103,71%
−5,32 %−169,48%
7,65 %+163,47%
2,90 %−69,84%
9,63 %+64,66%
5,85 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Chun Yu Works & Co Osakeanalyysi

Mitä Chun Yu Works & Co tekee? Chun Yu Works & Co Ltd on yksi metalliteollisuuden johtavista yrityksistä. Yritys perustettiin vuonna 1949 Herra Chun Yu:n toimesta Taiwanissa, ja se on sittemmin kehittynyt monikansalliseksi yritykseksi, jolla on toimipisteitä useissa maissa. Chun Yu Works & Co Ltd on räätälöityjen metalliosien johtava valmistaja, ja se tarjoaa laajan valikoiman tuotteita, kuten elektroniikkaan, lääketieteelliseen tekniikkaan, automobiilialaan, putkisto- ja lämmitystekniikkaan, sähkötyökaluihin sekä toimistotarvikkeisiin liittyviä ratkaisuja. Laajan korkealaatuisen metallinkäsittelypalveluvalikoimansa ansiosta Chun Yu pystyy täyttämään asiakkaiden vaatimukset eri aloilla. Chun Yu Works & Co Ltd:n liiketoimintamalli keskittyy korkealaatuisten metallituotteiden valmistukseen, ja se perustuu moderniin ja tehokkaaseen tuotantofilosofiaan. Chun Yu tekee jatkuvaa tutkimus- ja kehitystyötä innovatiivisten ja ympäristöystävällisten tuotteiden kehittämiseksi sekä asiakastyytyväisyyden parantamiseksi. Chun Yu Works & Co Ltd erikoistuu useille sektoreille, mukaan lukien leimaus- ja syvävetomallit, CNC-koneistus, sorvaus ja jyrsintä, ruiskutusmuovaus, raudan ja metallin painevalu sekä peltityön käsittely. Jokainen näistä sektoreista tarjoaa teknisesti edistyneitä valmistusratkaisuja, jotka tuottavat tehokkaita, tarkkoja ja korkealaatuisia tuotteita asiakkaiden tarpeiden mukaisesti. Chun Yu Works & Co Ltd:n tuotevalikoimaan kuuluvat myös leimatut osat, syvävedetyt osat sekä automaattisesti sorvatut ja jyrsityt osat. Näitä tuotteita käytetään laajasti elektroniikka-, automobiili- ja lääketieteellisen tekniikan aloilla sekä monilla muilla aloilla. Yritys erikoistuu myös räätälöityjen muotojen, prototyyppien ja sarjatuotannon valmistukseen. Chun Yu Works & Co Ltd kiinnittää suurta huomiota tuotteidensa ja tuotantonsa laatuun. Yritys on sertifioitu kansainvälisten laatustandardien, kuten ISO 9001:2015 ja ISO/TS 16949:2016, mukaisesti, ja sen tuotteet ovat RoHS- ja REACH-standardien mukaisia. Yritys varmistaa myös, että se noudattaa ympäristöystävällisiä ohjeita valmistusprosessissaan. Laajan kokemuksensa ja asiantuntijuutensa ansiosta Chun Yu Works & Co Ltd on useiden maineikkaiden sähkötalouden, automobiili- ja putkistoteollisuuden yritysten suosima kumppani. Yritys palvelee asiakkaita maailmanlaajuisesti ja tekee tiivistä yhteistyötä niiden kanssa täyttääkseen yksilölliset vaatimukset. Yhteenvetona voidaan todeta, että Chun Yu Works & Co Ltd on innovatiivinen ja monipuolinen yritys, joka tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja palveluita ja tukee asiakkaitaan metallituotteidensa valmistuksessa. Pitkäaikainen kokemus, korkea laatu, modernit teknologiat ja ympäristöystävällisyys tekevät siitä arvokkaan kumppanin eri alojen asiakkaille. Chun Yu Works & Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Chun Yu Works & Co osakkeesta

Yhtiön Chun Yu Works & Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 5,24 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Chun Yu Works & Co muuttui arvosta −6,44 % arvoon 5,24 %, mikä edustaa −181,43 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Chun Yu Works & Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Chun Yu Works & Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Chun Yu Works & Co

Kaikki tunnusluvut — Chun Yu Works & Co