Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc

Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc Velat

Velat yhtiöstä Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc (300733.SZ) 5.11.2026 päivämäärällä on 1,66 Mrd. CNY. Edellisenä vuonna Velat oli 1,49 Mrd. CNY — muutos 11,01 % (korkeampi).

Velat

1,66 Mrd.CNY

YoY

11,01%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc:n velat olivat 1,66 Mrd. CNY, mikä on 11,01% ero verrattuna 1,49 Mrd. CNY velkoihin edellisenä vuonna.

Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
302,26 M CNY
1.1.2019
392,66 M CNY
1.1.2020
596,63 M CNY
1.1.2021
1,06 Mrd. CNY
1.1.2022
1,33 Mrd. CNY
1.1.2023
1,43 Mrd. CNY
1.1.2024
1,49 Mrd. CNY
1.1.2025
1,66 Mrd. CNY
Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc Velat historia
VUOSIVelatYoY
1,66 Mrd.CNY+11,01%
1,49 Mrd.CNY+4,14%
1,43 Mrd.CNY+8,04%
1,33 Mrd.CNY+25,27%
1,06 Mrd.CNY+77,64%
596,63 MCNY+51,94%
392,66 MCNY+29,91%
302,26 MCNY−36,31%
474,55 MCNY+7,80%
440,19 MCNY−6,63%
471,43 MCNY+19,07%
395,92 MCNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc Osakeanalyysi

Mitä Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc tekee? Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc Co valmistaa keskeisiä komponentteja automobiilimoottoreihin, kuten kampiakselin vääntövärähtelyjen vaimentimia, kytkintankoja ja nokka-akseliryhmiä. Pulley Division keskittyy kampiakselin vääntövärähtelyjen vaimentimiin, kun taas Crankshaft Torsional Vibration Dampers -segmentti tuottaa kytkintankoja. Camshaft Division erikoistuu nokka-akseliryhmiin. Nämä tuotteet myydään pääasiassa automobiilimoottorien valmistajille, ja niitä käytetään myös insinöörikoneissa ja generaattoreiden tuotannossa. Yritys saa tuloja moottorikomponenttien myynnistä automaattivalmistajille. Sen päätuotesegmentit kohdistuvat automobiilimoottorien valmistussektoriin, ja niillä on lisäkäyttökohteita insinöörikoneissa ja generaattoreissa. Pulley Division, Crankshaft Torsional Vibration Dampers -segmentti ja Camshaft Division tukevat kussakin yrityksen tulovirtoja toimittamalla erikoistuneita moottoriosia. Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc Co palvelee automobiilimoottorien valmistajia ensisijaisena asiakassegmenttinään. Yrityksen tuotteet integroidaan moottorien tuotantoprosesseihin, ja joitakin komponentteja käytetään myös insinöörikoneiden ja generaattorien valmistuksessa. Yrityksen tulot perustuvat näiden moottorikomponenttien suoramyyntiin teollisuusasiakkaille. Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc:n velvoitteiden arviointi

Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc osakkeesta

Yhtiön Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc Velat on 1,66 Mrd. CNY vuonna 2025.

Velat yhtiöstä Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc muuttui arvosta 1,49 Mrd. CNY arvoon 1,66 Mrd. CNY, mikä edustaa 11,01 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc

Kaikki tunnusluvut — Chengdu Xiling Power Science & Technology Inc