Charm Engineering Co

Charm Engineering Co EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Charm Engineering Co (009310.KS) 5.11.2026 päivämäärällä on −27,78 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli −1 906,82 % — muutos −98,54 % (korkeampi).

EBIT-kasvu

−27,78 %

YoY

−98,54%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Charm Engineering Co on 2024 −27,78 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Charm Engineering Co oli 2023 −1 906,82 % . Se laskee −98,54% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Charm Engineering Co EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2017
8,28 KRW
1.1.2018
−52,69 KRW
1.1.2019
−194,82 KRW
1.1.2020
154,27 KRW
1.1.2021
−61,13 KRW
1.1.2022
−45,66 KRW
1.1.2023
−1 906,82 KRW
1.1.2024
−27,78 KRW
Charm Engineering Co EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
−27,78 %−98,54%
−1 906,82 %+4 076,10%
−45,66 %−25,30%
−61,13 %−139,62%
154,27 %−179,19%
−194,82 %+269,73%
−52,69 %−736,58%
8,28 %−87,10%
64,17 %−70,73%
219,23 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Charm Engineering Co Osakeanalyysi

Mitä Charm Engineering Co tekee? Charm Engineering Co., Ltd. tuottaa tuloja litteän näytön korjauslaitteiden valmistuksesta ja myynnistä kotimaan liiketoimintasegmentissään, kohdistaen vauriot LCD-, OLED-, QD-OLED- ja mikroLED-näytöissä tarkkuusoptiikan, laserien ja mustemoduulien avulla. Ulkomaan liiketoimintasegmentti tarjoaa varaosia ja laitteiden huoltopalveluja asiakkaille Kiinan mantereella ja Vietnamissa keskittyen ulkomaisten asiakkaiden korjauslaitteiden huoltoon. Yritys toimii myös säästöpankkeina osana liiketoimintaansa. Kotimaan liiketoimintasegmentti palvelee näyttöpaneelien valmistajia, mukaan lukien ne, jotka tuottavat LCD-, OLED-, QD-OLED- ja mikroLED-näyttöjä, toimittamalla korjauslaitteita, jotka ratkaisevat valmistusvirheet. Ulkomaan asiakkaat Kiinan mantereella ja Vietnamissa ostavat huoltopalveluja olemassa oleville korjauslaitteilleen varmistaen jatkuvan operatiivisen tehokkuuden. Säästöpankit edustavat erillistä tulonlähdettä yrityksen monipuolisessa toiminnassa. Charm Engineeringin korjauslaitteet on suunniteltu tarkkuusoptiikka-, laser- ja mustemoduulisovelluksiin näyttöpaneelien valmistuksessa, ratkaisten suoraan virheiden poistamisen tuotannon aikana. Yrityksen ulkomaan palvelut kohdistuvat erityisesti Kiinan mantereen ja Vietnammin markkinoihin tarjoten räätälöityjä huoltoratkaisuja korjauslaitteille. Säästöpankit tukevat yrityksen kokonaisvaltaista taloudellista portfolioa ilman, että tämä jakelu määrittää asiakassegmenttejä. Charm Engineering Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Charm Engineering Co osakkeesta

Yhtiön Charm Engineering Co Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on −27,78 % vuonna 2024.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Charm Engineering Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Charm Engineering Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Charm Engineering Co

Kaikki tunnusluvut — Charm Engineering Co