Changchun FAWAY Group Automobile Components Co

Changchun FAWAY Group Automobile Components Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Changchun FAWAY Group Automobile Components Co (600742.SS) 4.11.2026 päivämäärällä on 5,46 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 8,27 % — muutos −33,98 % (matalampi).

CROIC

5,46 %

YoY

−33,98%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Changchun FAWAY Group Automobile Components Co on 2025 5,46 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Changchun FAWAY Group Automobile Components Co oli 2024 8,27 % . Se laskee −33,98% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Changchun FAWAY Group Automobile Components Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
−3,35 CNY
1.1.2019
9,63 CNY
1.1.2020
38,64 CNY
1.1.2021
22,80 CNY
1.1.2022
−2,09 CNY
1.1.2023
14,91 CNY
1.1.2024
8,27 CNY
1.1.2025
5,46 CNY
Changchun FAWAY Group Automobile Components Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
5,46 %−33,98%
8,27 %−44,52%
14,91 %−814,97%
−2,09 %−109,15%
22,80 %−41,00%
38,64 %+301,45%
9,63 %−387,10%
−3,35 %−33,81%
−5,07 %−144,42%
11,40 %+773,50%
1,31 %−269,91%
−0,77 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Changchun FAWAY Group Automobile Components Co Osakeanalyysi

Mitä Changchun FAWAY Group Automobile Components Co tekee? Changchun FAWAY Group Automobile Components Co Ltd kehittää ja toimittaa autojen vanteita, puskureita, valoja, ulkopeilejä sekä muita ajoneuvon ulko-osia. Yritys tarjoaa kokonaisvaltaisia palveluita koko tuotteen elinkaaren ajan, mukaan lukien tuotekehitys, toimitus, kuljetus ja jälkimyyntituki. Se palvelee kotimaan- ja vientimarkkinoita automobiilien ulkoosillaan, joissa pääasiakkaina ovat ajoneuvovalmistajat. Yrityksen tuotevalikoima keskittyy ulkoisiin ajoneuvon osiin sekä kotimaisille että kansainvälisille autoteollisuuden asiakkaille. Yritys toimii 14 371 täysipäiväisen työntekijän voimin Changchunissa, Jilinissä, toimittaen automobiilien ulko-osia globaalisti. Sen päätuotteet on suunniteltu ajoneuvojen kokoonpanoprosesseihin, ja ne keskittyvät erityisesti ulkoisiin elementteihin kuten vanteisiin, puskureihin ja valojärjestelmiin. Changchun FAWAY kohdistaa ulkoisten osien toimitusketjunsa ensisijaisesti autoteollisuuden valmistajiin avasiakkailleen. Changchun FAWAY Group Automobile Components Co Ltd saa tuloja myymällä automobiilien ulko-osia, kuten vanteita, puskureita, valoja ja peilejä. Yritys jakaa näitä tuotteita Kiinan sisämarkkinoilla sekä kansainvälisesti eri vientimarkkinoilla. Sen liiketoimintamalli perustuu täydellisten ajoneuvon ulkoosien toimittamiseen autoteollisuuden valmistajille suorilla myyntikanavilla. Changchun FAWAY Group Automobile Components Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Changchun FAWAY Group Automobile Components Co osakkeesta

Yhtiön Changchun FAWAY Group Automobile Components Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 5,46 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Changchun FAWAY Group Automobile Components Co muuttui arvosta 8,27 % arvoon 5,46 %, mikä edustaa −33,98 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Changchun FAWAY Group Automobile Components Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Changchun FAWAY Group Automobile Components Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Changchun FAWAY Group Automobile Components Co

Kaikki tunnusluvut — Changchun FAWAY Group Automobile Components Co