Cellumed Co

Cellumed Co ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Cellumed Co (049180.KQ) 17.10.2026 päivämäärällä on −3,67 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli −44,92 % — muutos −91,83 % (korkeampi).

ROA

−3,67 %

YoY

−91,83%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Cellumed Co:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli −3,67 %, mikä on −91,83% kasvu verrattuna −44,92 % ROA:han edellisenä vuonna.

Cellumed Co ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2018
−18,69 KRW
1.1.2019
−57,34 KRW
1.1.2020
0,12 KRW
1.1.2021
8,49 KRW
1.1.2022
−5,97 KRW
1.1.2023
−56,11 KRW
1.1.2024
−44,92 KRW
1.1.2025
−3,67 KRW
Cellumed Co ROA historia
VUOSIROAYoY
−3,67 %−91,83%
−44,92 %−19,94%
−56,11 %+839,29%
−5,97 %−170,37%
8,49 %+6 922,97%
0,12 %−100,21%
−57,34 %+206,71%
−18,69 %+70,88%
−10,94 %−79,28%
−52,80 %+281,63%
−13,84 %−34,68%
−21,18 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Cellumed Co Osakeanalyysi

Mitä Cellumed Co tekee? Cellumed Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen Cellumed Co pääoman tuottoa (ROA)

Cellumed Co pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

Cellumed Co ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät Cellumed Co ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

Cellumed Co ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset Cellumed Co osakkeesta

Yhtiön Cellumed Co ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on −3,67 % vuonna 2025.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Cellumed Co muuttui arvosta −44,92 % arvoon −3,67 %, mikä edustaa −91,83 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) Cellumed Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n Cellumed Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Cellumed Co

Kaikki tunnusluvut — Cellumed Co