Catheter Precision

Catheter Precision ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Catheter Precision (VTAK) 4.11.2026 päivämäärällä on −289,04 %. Edellisenä vuonna ROCE (Return on Capital Employed) oli −114,07 % — muutos 153,39 % (matalampi).

ROCE

−289,04 %

YoY

153,39%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Catheter Precision:n käytetyn pääoman tuotto (ROCE) oli −289,04 %, mikä on kasvua 153,39% verrattuna −114,07 % edellisen vuoden ROCEen.

Catheter Precision ROCE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROCE
Päivämäärä
ROCE
1.1.2018
−46,71 USD
1.1.2019
−174,15 USD
1.1.2020
−170,52 USD
1.1.2021
−214,04 USD
1.1.2022
−291,16 USD
1.1.2023
−368,61 USD
1.1.2024
−114,07 USD
1.1.2025
−289,04 USD
Catheter Precision ROCE historia
VUOSIROCEYoY
−289,04 %+153,39%
−114,07 %−69,05%
−368,61 %+26,60%
−291,16 %+36,03%
−214,04 %+25,53%
−170,52 %−2,09%
−174,15 %+272,80%
−46,71 %−120,03%
233,22 %−78,89%
1 104,74 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Catheter Precision Osakeanalyysi

Mitä Catheter Precision tekee? Ra Medical Systems, Inc. tuottaa tuloa myymällä elektrofysiologiatuotteitaan Amigo, VIVO ja LockeT sairaaloille, lääkäreille ja terveydenhuollon palveluntarjoajille. Yrityksen Avoin arkkitehtuuri -suunnittelulla varustettu Amigo-etäkatetrijärjestelmä mahdollistaa monipuolisen käytön useissa katetritoimenpiteissä. VIVO, ei-invasiivinen 3D-kuvantamisjärjestelmä, auttaa lääkäreitä tunnistamaan rytmihäiriöiden lähteet ennen toimenpidettä, mikä parantaa työnkulun tehokkuutta. LockeT, ommelvarmistuslaite, tukee kirurgisia toimenpiteitä. Nämä tuotteet kohdistuvat sydämen rytmihäiriöiden hoitoon ja palvelevat lääketieteellisiä laitoksia sekä terveydenhuollon ammattilaisia, jotka hakevat edistyneitä ratkaisuja potilashoitoon. Yritys tekee yhteistyötä lääkäreiden kanssa kehittääkseen ja edistääkseen elektrofysiologiateknologioitaan keskittyen sydämen rytmihäiriötoimenpiteiden parantamiseen. Sen tuotevalikoima vastaa tarpeeseen tehostaa työnkulkua ja lyhentää toimenpideaikoja elektrofysiologian ympäristössä. Sairaalat ja lääkärit ostavat nämä ratkaisut parantaakseen potilastuloksia ja toiminnallista tehokkuutta verisuonten immuunivälitteisten tulehdussairauksien hoidossa. Yrityksen kaupallistamisstrategia keskittyy innovatiivisten teknologioiden toimittamiseen, jotka täyttävät kardiologian muuttuvat kliiniset vaatimukset. Ra Medical Systems, Inc. tarjoaa markkinoille uusia ratkaisuja sydämen rytmihäiriöiden hoitoon korostaen teknologian kehittämistä elektrofysiologisia toimenpiteitä varten. Sen tuotteet on suunniteltu parantamaan potilaiden elämänlaatua edistyneiden kateterisointijärjestelmien ja kuvantamisratkaisujen avulla. Yrityksen fokus lääkäreiden kanssa tehtävässä yhteistyössä varmistaa, että sen tarjonta vastaav kliinisiin tarpeisiin, mikä edistää omaksumista sydänpotilaiden erikoishoitoon erikoistuneiden terveydenhuollon tarjoajien keskuudessa. Catheter Precision on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROCE yksityiskohtaisesti

Sijoitetun pääoman tuottoprosentin (ROCE) salausten purkaminen yritykseltä Catheter Precision

Yrityksen Catheter Precision sijoitetun pääoman tuottoprosentti (ROCE) on taloudellinen tunnusluku, joka mittaa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta suhteessa käytettyyn pääomaan. Se lasketaan jakamalla tulos ennen korkoja ja veroja (EBIT) käytettyyn pääomaan. Korkeampi ROCE viittaa siihen, että yritys käyttää pääomaansa tehokkaasti voittojen tuottamiseen.

Vuosi-vuodelta vertailu

Yrityksen Catheter Precision ROCE:n vuosittaista analyysiä tarjoaa arvokkaita oivalluksia sen tehokkuudesta käyttäessään pääomaansa voiton tuottamiseksi. ROCE:n nousu viittaa parantuneeseen kannattavuuteen ja operatiiviseen tehokkuuteen, kun taas lasku voi viitata mahdollisiin ongelmiin pääoman käytössä tai liiketoiminnassa.

Vaikutus investointeihin

Yrityksen Catheter Precision ROCE on kriittinen tekijä sijoittajille ja analyytikoille arvioitaessa yrityksen tehokkuutta ja kannattavuutta. Korkea ROCE voi tehdä yrityksestä houkuttelevan sijoituskohteen, koska se usein viittaa siihen, että yritys tuottaa riittävän suuria voittoja käytetystä pääomastaan.

ROCE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Catheter Precision ROCE:ssa johtuvat vaihteluista EBIT:ssä tai käytetyssä pääomassa. Nämä vaihtelut tarjoavat näkemyksiä yrityksen operatiivisesta tehokkuudesta, taloudellisesta suorituskyvystä ja strategisesta rahoituksen hallinnasta ja tukevat sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Catheter Precision osakkeesta

Yhtiön Catheter Precision ROCE (Return on Capital Employed) on −289,04 % vuonna 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Catheter Precision muuttui arvosta −114,07 % arvoon −289,04 %, mikä edustaa 153,39 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROCE (Return on Capital Employed) Catheter Precision:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROCE on kannattavuustunnusluku ja lyhenne sanoista Return on Capital Employed eli sijoitetun pääoman tuotto. Tunnusluku osoittaa operatiivisen voiton ja siihen käytetyn korkollisen pääoman suhteen. Mitä korkeampi sijoitetun pääoman tuotto on, sitä kannattavammin yritys toimii ja sitä korkeampi on tärkeä Free Cash Flow. Free Cash Flow tarkoittaa voittojen osuutta, joka kauden lopussa ei vaadita yrityksen laajentamiseen, vaan joka on osakkeenomistajien käytettävissä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROCE (Return on Capital Employed):n Catheter Precision alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROCE (Return on Capital Employed):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROCE (Return on Capital Employed):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Catheter Precision

Kaikki tunnusluvut — Catheter Precision