Catapult Sports

Catapult Sports CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Catapult Sports (CAT.AX) 2.11.2026 päivämäärällä on 11,36 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 9,35 % — muutos 21,54 % (korkeampi).

CROIC

11,36 %

YoY

21,54%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Catapult Sports on 2026 11,36 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Catapult Sports oli 2025 9,35 % . Se laskee 21,54% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Catapult Sports CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
−14,89 USD
1.1.2020
14,57 USD
1.1.2021
14,20 USD
1.1.2022
−15,23 USD
1.1.2023
−19,43 USD
1.1.2024
21,97 USD
1.1.2025
9,35 USD
1.1.2026
11,36 USD
Catapult Sports CROIC historia
VUOSICROICYoY
11,36 %+21,54%
9,35 %−57,45%
21,97 %−213,11%
−19,43 %+27,52%
−15,23 %−207,26%
14,20 %−2,51%
14,57 %−197,81%
−14,89 %+242,37%
−4,35 %−77,02%
−18,93 %−66,44%
−56,41 %−6,21%
−60,14 %+69,96%
−35,39 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Catapult Sports Osakeanalyysi

Mitä Catapult Sports tekee? Catapult Sports Ltd tarjoaa kannettavia urheilijaseurantateknologioita ja analytiikkaratkaisuja suorituskyvyn ja terveyden segmentin kautta, kohdennettuna urheilujoukkueille, urheilijoille sekä prosumer-markkinalle. Taktiikat ja valmennus -segmentti toimittaa videon analyysi- ja editointiohjelmistot urheilujoukkueille, kun taas Median ja muun segmentin palvelut kattavat median lisenssityöt, urheilijoiden edunvalvonnan sekä ammattimaiset palvelut. Yritys tuottaa tuloja toimittamalla näitä erikoistuneita ohjisto- ja laiteratkaisuja huipputason urheiluorganisaatioille maailmanlaajuisesti. Yhtiö toimii tytäryhtiön Catapult Sports Inc. kautta keskittyen digitaalisiin ja videoanalytiikan ratkaisuihin huipputason urheilujoukkueille. Sen tuotealueet on rakennettu palvelemaan erillisiä tarpeita: Suorituskyky ja terveys seurantaan ja analytiikkaan, Taktiikat ja valmennus strategian kehittämiseen videopohjaisesti sekä Media ja muut liittyvät palvelut kuten median lisenssityöt ja urheilijoiden edunvalvonta. Tulovirrat syntyvät kannettavan teknologian, urheilijaseurantaohjelmiston, videon analyysityökalujen ja niihin liittyvien ammattilaisten palveluiden myynnistä kaikissa kolmessa segmentissä. Asiakkaita ovat ammattilaisurheilujoukkueet, huipputason urheilijat ja prosumer-käyttäjät, jotka tarvitsevat edistynyttä suorituskyvyn seurantaa ja taktista analyysiä kilpailuetua varten. Catapult Sports on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Catapult Sports osakkeesta

Yhtiön Catapult Sports Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 11,36 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Catapult Sports muuttui arvosta 9,35 % arvoon 11,36 %, mikä edustaa 21,54 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Catapult Sports:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Catapult Sports alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Catapult Sports

Kaikki tunnusluvut — Catapult Sports