Carry Co

Carry Co P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Carry Co (313760.KQ) 2.11.2026 päivämäärällä on −1,70. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli −1,57 — muutos 8,16 % (matalampi).

P/CF

−1,70

YoY

8,16%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Carry Co on 2025 −1,70 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Carry Co oli 2024 −1,57 . Se laskee 8,16% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Carry Co P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2018
1,25 KRW
1.1.2019
−0,57 KRW
1.1.2020
1,14 KRW
1.1.2021
−7,21 KRW
1.1.2022
−0,85 KRW
1.1.2023
−1,26 KRW
1.1.2024
−1,57 KRW
1.1.2025
−1,70 KRW
Carry Co P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
−1,70+8,16%
−1,57+24,44%
−1,26+47,53%
−0,85−88,14%
−7,21−729,76%
1,14−300,91%
−0,57−145,49%
1,25−154,06%
−2,32—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Carry Co Osakeanalyysi

Mitä Carry Co tekee? Carry Co Ltd tuottaa liikevaihtoa kahden liiketoimintasegmentin kautta. Uusiutuva energia -segmentti myy aurinkovoimalaitteita ja energianvarastointijärjestelmiä (ESS) sekä tarjoaa EPC-hankkeita suunnitteluun, hankintaan ja rakentamiseen. Power Solution -segmentti valmistaa ja myy induktiolämmitysinverttereitä, alusten järvivedenpuhdistuslaitteiden virtamuuntajia sekä vedenpuhdistuslaitteiden virtasäätölaitteita. Nämä tuotteet myydään uusiutuvan energian ja teollisuuden alojen asiakkaille, ja yrityksen valmistus- ja jakelutoiminta tukee molempia segmenttejä. Yrityksen aurinkolaitteet ja ESS-järjestelmät kohdistuvat kasvavaan uusiutuvan energian markkinaan, kun taas erikoistuneet virtamuuntajat palvelevat meri- ja vesihuoltoaloja. Yrityksen EPC-hankkeet tarjoavat kattavia ratkaisuja energiainfrastruktuurin kehittämiseen. Kaikki tuotteet valmistetaan ja jaetaan yrityksen omien toimintojen kautta, eikä liiketoimintakuvaus mainitse ulkoisia brändejä tai kumppaneita. Carry Co Ltd:n liiketoimintamalli perustuu sen omien laitteiden ja palveluiden suoramyyntiin. Uusiutuva energia -segmentti keskittyy aurinkoenergian järjestelmiin ja varastoratkaisuihin, kun taas Power Solution -segmentti palvelee niittä teollisuussovelluksia, jotka vaativat tarkkaa virransäätöä. Yrityksen 89 täysipäiväistä työntekijää tukee molempia segmenttejä valmistus- ja jakelutoiminnoissa. Carry Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Carry Co osakkeesta

Yhtiön Carry Co P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on −1,70 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Carry Co muuttui arvosta −1,57 arvoon −1,70, mikä edustaa 8,16 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Carry Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Carry Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Carry Co

Kaikki tunnusluvut — Carry Co