Cann Group

Cann Group FCF-tuotto

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Cann Group (CAN.AX) 4.11.2026 päivämäärällä on −15,61 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran tuotto oli −88,14 % — muutos −82,29 % (korkeampi).

FCF-tuotto

−15,61 %

YoY

−82,29%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Cann Group on 2026 −15,61 % . Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Cann Group oli 2025 −88,14 % . Se laskee −82,29% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Cann Group FCF-tuotto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-tuotto
Päivämäärä
FCF-tuotto
1.1.2019
−295,01 AUD
1.1.2020
−467,52 AUD
1.1.2021
−333,68 AUD
1.1.2022
−589,98 AUD
1.1.2023
−233,27 AUD
1.1.2024
−159,10 AUD
1.1.2025
−88,14 AUD
1.1.2026
−15,61 AUD
Cann Group FCF-tuotto historia
VUOSIFCF-tuottoYoY
−15,61 %−82,29%
−88,14 %−44,60%
−159,10 %−31,79%
−233,27 %−60,46%
−589,98 %+76,81%
−333,68 %−28,63%
−467,52 %+58,47%
−295,01 %+250,48%
−84,17 %+256,08%
−23,64 %+65,19%
−14,31 %+50,95%
−9,48 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Cann Group Osakeanalyysi

Mitä Cann Group tekee? Cann Group Ltd on australialainen yritys, joka erikoistuu lääkekasvinsuodatuksen tuotantoon ja markkinointiin. Yritys perustettiin vuonna 2013, ja sen pääkonttori sijaitsee Melbournessa. Yrityksen historia alkoi vuonna 2014 perustetusta riippumattomasta konsulttitoimistosta AusCann Group Holdings Ltd. Tämä toimisto luotiin tiedottamaan australialaisille ja kansainvälisille sijoittajille kannabismarkkinoiden mahdollisuuksista Australiassa. Vuonna 2016 AusCannin ja Cann Group Ltd:n välillä solmittiin yhteistyösopimus lääkekannabistuotteiden viljelyn ja tuotannon edistämiseksi Australiassa. Sen jälkeen Cann Group on jatkuvasti investoinut australialaisen lääkekannabismarkkinoiden kehitykseen ja kasvuun. Yritys on saanut Good Manufacturing Practices (GMP) -vaatimustenmukaisuusluvan varmistaaakseen, että kaikki tuotteet täyttävät korkeimmat laatu- ja turvallisuusstandardit. Tämä sisältää yhteistyön tutkimuslaitosten ja osavaltioiden terveysviranomaisten kanssa lääkkeiden tehokkuuden ja turvallisuuden tutkimiseksi. Cann Groupin erilaiset liiketoiminta-alueet sisältävät lääkekannabiksen tuotannon, tutkimuksen, tuotekehityksen ja markkinoinnin. Yritys operoi kannabinviljelylaitosta Cochranes Hillissä, Victoriassa, jonka pinta-ala on 20 hehtaaria. Kannabiksen viljely tapahtuu kontrolloiduissa olosuhteissa varmistaakseen, että kaikki tuotteet ovat korkeimman laadun ja puhtauden. Viljelty kannabis käytetään sitten lääketieteellisten tuotteiden valmistamiseen, kuten öljyihin, tinktuuriin, kapsuleihin ja suihkeisiin. Cann Group tekee myös tiivistä yhteistyötä tutkimuslaitosten ja akateemisten instituutioiden kanssa tutkiakseen lääkekannabiksen turvallisuutta ja tehokkuutta. Yrityksellä on kumppanuussuhteita Melbournen yliopiston, Queenslandin teknillisen yliopiston ja Swinburnen teknillisen yliopiston kanssa kannabimekanismien, sovellustutkimusten ja kliinisen tehokkuuden tutkimuksiin. Cann Groupin liiketoimintamalli perustuu lääkekannabistuotteiden myyntiin apteekeille ja terveydenhuollon laitoksille Australiassa ja maailmanlaajuisesti. Yritys on luvan kautta yksi harvoista yrityksistä, jotka pystyvät tuottamaan ja viemään lääkekannabista australialaiselle markkinalle. Kanbanustuotteiden vienti Saksaan, Uuteen-Seelantiin, Britanniaan ja muihin maihin sekä kanbanistuotteiden myynti australialaiselle markkinalle ovat Cann Groupin suurimmat markkinat. Yritys tarjoaa monia erityisesti eri sairauksiin kehitettyjä lääkekannabistuotteita. Näitä ovat tuotteet ahdistukseen, pahoinvointiin ja oksenteluun, kipuihin, kohtauksiin ja moniin muihin sairauksiin. On myös tuotteita palliatiiviseen hoitoon, jotka auttavat lievittämään kipua ja kärsimystä elämän viimeisissä vaiheissa. Kokonaisuudessaan Cann Group Ltd on pelannut pioneeriroolin australialaisen lääkekannabismarkkinoiden kehityksessä viime vuosina. Yritys erikoistuu korkeimpien laatuvaatimusten ja tiukkojen sääntelyvaatimusten täyttäviin lääkekannabistuotteisiin. Yritys sitoutuu parantamaan tautien hoitomenetelmiä ja parantamaan potilaiden elämänlaatua. Cann Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Cann Group osakkeesta

Yhtiön Cann Group Vapaan kassavirran tuotto on −15,61 % vuonna 2026.

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä Cann Group muuttui arvosta −88,14 % arvoon −15,61 %, mikä edustaa −82,29 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran tuotto Cann Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran tuotto mittaa vapaan kassavirran per osake suhteessa osakekurssiin. Se osoittaa, kuinka paljon kassaa yritys tuottaa jokaista sijoitettua euroa kohti.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran tuotto:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran tuotto:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran tuotto:n Cann Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Cann Group

Kaikki tunnusluvut — Cann Group