CammSys

CammSys EV/FCF

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä CammSys (050110.KQ) 3.11.2026 päivämäärällä on −1,62. Edellisenä vuonna EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) oli 962,78 — muutos −100,17 % (matalampi).

EV/FCF

−1,62

YoY

−100,17%

Viimeksi päivitetty:

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä CammSys on 2025 −1,62 . EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä CammSys oli 2024 962,78 . Se laskee −100,17% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CammSys EV/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/FCF
Päivämäärä
EV/FCF
1.1.2018
1,19 KRW
1.1.2019
−2,94 KRW
1.1.2020
−2,47 KRW
1.1.2021
−50,01 KRW
1.1.2022
2,03 KRW
1.1.2023
2,38 KRW
1.1.2024
962,78 KRW
1.1.2025
−1,62 KRW
CammSys EV/FCF historia
VUOSIEV/FCFYoY
−1,62−100,17%
962,78+40 405,62%
2,38+16,99%
2,03−104,06%
−50,01+1 924,56%
−2,47−16,07%
−2,94−347,33%
1,19−140,71%
−2,92−110,76%
27,17−699,79%
−4,53+39,73%
−3,24—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CammSys Osakeanalyysi

Mitä CammSys tekee? CammSys Corp. tuottaa tuloja Camera Module -segmentiltään, joka valmistaa ja myy matkapuhelimiin tarkoitettuja kameramoduuleita CAMMSYS-merkillä. Tämä segmentti toimittaa myös kameramoduuleita ajoneuvoihin ja kotiturvajärjestelmiin. Automotive-segmentti tuottaa älykkäitä kuljettajan avustusjärjestelmiä (ADAS) valmistamalla automotivakameroita, mustia laatikoita ja muita niihin liittyviä tuotteita. Lisäksi yritys kehittää ja toimittaa sähköajoneuvoja, biometrisiä turvatuotteita ja sormenjälkimoduuleja. Yritys palvelee sekä kotimaan että kansainvälisiä markkinoita monipuolisen tuotevalikoimansa avulla. CammSys Corp. myy matkapuhelimiin tarkoitettuja kameramoduuleitaan CAMMSYS-brändin alla kohdentaen ne matkapuhelinvalmistajille. Camera Module -segmentin ajoneuvoihin ja kotiturvajärjestelmiin tarkoitetut tuotteet myydään autoteollisuuden ja turvajärjestelmätoimittajille. Automotive-segmentin ADAS-tuotteet, kuten automotivakamerat ja mustat laatikot, toimitetaan ajoneuvonvalmistajille. Sähköajoneuvot, biometriset turvaratkaisut ja sormenjälkimoduulit jakellaan teknologia- ja turvallisuusyrityksille sekä kotimaassa että ulkomailla. Yrityksen tuotesegmentit ovat selkeästi määriteltyjä: Camera Module -segmentti keskittyy matkapuhelin-, ajoneuvo- ja kotiturvasovelluksiin. Automotive-segmentti korostaa ADAS-järjestelmiä ja niihin liittyviä komponentteja. Biometriset ja tietoturvatuotteet, kuten sormenjälkimoduulit, täydentävät yrityksen tarjontaa turvallisuussektorilla. Kaikkia tuotteita markkinoidaan tietyille teollisuuden ostajille kotimaan ja kansainvälisten markkinoiden alueella. CammSys on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CammSys osakkeesta

Yhtiön CammSys EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) on −1,62 vuonna 2025.

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä CammSys muuttui arvosta 962,78 arvoon −1,62, mikä edustaa −100,17 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) CammSys:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/FCF-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa vapaaseen kassavirtaan. Se heijastaa yrityksen todellista kassantuottokykyä.

Arvioidakseen EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n CammSys alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — CammSys

Kaikki tunnusluvut — CammSys