Camex

Camex Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä Camex (524440.BO) 4.11.2026 päivämäärällä on 10,18. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli 17,46 — muutos −41,69 % (matalampi).

Termiini P/E

10,18

YoY

−41,69%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä Camex on 2026 10,18 . Forward P/E -suhde yhtiöstä Camex oli 2025 17,46 . Se laskee −41,69% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Camex Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2019
8,96 INR
1.1.2020
26,37 INR
1.1.2021
24,32 INR
1.1.2022
10,51 INR
1.1.2023
−2 328,24 INR
1.1.2024
9,55 INR
1.1.2025
17,46 INR
1.1.2026
10,18 INR
Camex Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
10,18−41,69%
17,46+82,85%
9,55−100,41%
−2 328,24−22 261,27%
10,51−56,80%
24,32−7,78%
26,37+194,25%
8,96−38,26%
14,52−14,40%
16,96−36,68%
26,78+25,95%
21,27+23,87%
17,17—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Camex Osakeanalyysi

Mitä Camex tekee? Camex Ltd. saa tuloja väriaineiden, kemikaalien ja välituotteiden sekä metallien, mineraalien ja muiden tuotteiden valmistuksesta ja kaupankäynnistä. Yritys toimii väriaine- ja kemikaalitoimialallaan sekä metalli-, mineraali- ja muilla toimialoillaan palvellen kotimaisia ja kansainvälisiä markkinoita. Sen tytäryhtiöt Camex HK Limited ja Camper Metaplast LLP tukevat sen kauppa- ja valmistustoimintaa. Asiakkaita ovat yritykset, jotka tarvitsevat teollisiin sovelluksiin väriaineita, kemikaaleja ja metalleja. Yrityksen keskeiset tuotteet ovat väriaineet, kemikaalit, välituotteet, metallit ja mineraalit, joita valmistetaan, kaupataan, tuodaan ja viedään globaalisti. Väriaine- ja kemikaalitoimiala keskittyy kemiallisten yhdisteiden tuotantoon ja jakeluun eri teollisuuden aloille, kun taas metalli-, mineraali- ja muut toimialat käsittelevät metalli- ja mineraalituotteita. Camex Ltd. kohdistaa toimintansa teollisuusasiakkaisiin, jotka etsivät luotettavia näiden materiaalien toimittajia. Camex Ltd. hyödyntää tytäryhtiöitään vahvistaakseen globaaleja kaupankäyntimahdollisuuksiaan, erityisesti Camex HK Limitedin kautta, joka todennäköisesti helpottaa kansainvälisiä transaktioita. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu teollisten kemikaalien ja metallien jatkuvaan kysyntään, ja myyntiä ajavat sekä kotimaaiset että vientimarkkinat. Toiminta on rakennettu niiden avaintoimialojen ympärille, jotka määrittelevät sen tuotevalikoiman ja markkina-alueen. Camex on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Camex osakkeesta

Yhtiön Camex Forward P/E -suhde on 10,18 vuonna 2026.

Forward P/E -suhde yhtiöstä Camex muuttui arvosta 17,46 arvoon 10,18, mikä edustaa −41,69 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde Camex:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n Camex alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Camex

Kaikki tunnusluvut — Camex