Camel Group Co

Camel Group Co ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Camel Group Co (601311.SS) 17.10.2026 päivämäärällä on 8,31 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 6,43 % — muutos 29,34 % (korkeampi).

ROE

8,31 %

YoY

29,34%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Camel Group Co:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 8,31 %, mikä on nousua 29,34% verrattuna 6,43 % ROE:hen edellisenä vuonna.

Camel Group Co ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2018
9,39 CNY
1.1.2019
9,12 CNY
1.1.2020
9,77 CNY
1.1.2021
9,80 CNY
1.1.2022
5,24 CNY
1.1.2023
6,18 CNY
1.1.2024
6,43 CNY
1.1.2025
8,31 CNY
Camel Group Co ROE historia
VUOSIROEYoY
8,31 %+29,34%
6,43 %+3,97%
6,18 %+17,90%
5,24 %−46,52%
9,80 %+0,30%
9,77 %+7,12%
9,12 %−2,90%
9,39 %+5,08%
8,94 %−16,16%
10,66 %−20,64%
13,44 %−19,50%
16,69 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Camel Group Co Osakeanalyysi

Mitä Camel Group Co tekee? Camel Group Co Ltd, headquartered in Xiangfan, Hubei, operates in the Industrials sector, specializing in electrical equipment. The company manufactures and sells lead-acid batteries for vehicle starting, electric vehicle traction, and electric bicycles, alongside products like regenerated lead, electrolytic lead, and recycled plastics. With 7,073 employees, it serves both domestic and international markets. Listed on 2 June 2011, Camel Group focuses on research and development within its core business. Camel Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä Camel Group Co

Yrityksen Camel Group Co oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla Camel Group Co:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen Camel Group Co ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Camel Group Co ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Camel Group Co osakkeesta

Yhtiön Camel Group Co ROE (Return on Equity) on 8,31 % vuonna 2025.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Camel Group Co muuttui arvosta 6,43 % arvoon 8,31 %, mikä edustaa 29,34 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) Camel Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n Camel Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Camel Group Co

Kaikki tunnusluvut — Camel Group Co