Cadoux

Cadoux P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Cadoux (CCM.AX) 7.11.2026 päivämäärällä on 3,00. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 2,52 — muutos 18,84 % (korkeampi).

P/B

3,00

YoY

18,84%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Cadoux on 2026 3,00 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Cadoux oli 2025 2,52 . Se laskee 18,84% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Cadoux P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2019
3,54 AUD
1.1.2020
4,04 AUD
1.1.2021
0,93 AUD
1.1.2022
0,88 AUD
1.1.2023
1,14 AUD
1.1.2024
1,52 AUD
1.1.2025
2,52 AUD
1.1.2026
3,00 AUD
Cadoux P/B historia
VUOSIP/BYoY
3,00+18,84%
2,52+65,38%
1,52+33,89%
1,14+30,05%
0,88−5,53%
0,93−77,05%
4,04+13,97%
3,54+54,52%
2,29−100,38%
−608,06−2 437,70%
26,01+9,64%
23,72+234,19%
7,10—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Cadoux Osakeanalyysi

Mitä Cadoux tekee? Cadoux Ltd tuottaa tuloja kriittisten mineraaliprojektien etsinnän ja kehittämisen kautta, keskittyen pääasiassa korkean puhtauden alumiinaan (HPA) ja harvinaisiin maametalleihin. Yrityksen HPA-liiketoiminta kohdistaa sovelluksia LED-valmistukseen, keinotekoiseen safiirilaseihin, akkukomponentteihin sekä erikoistehollisiin teollisuuskäyttökohteisiin hyödyntäen tuotteen korroosionkestävyyttä ja korkean lämpötilan vakautta. Harvinaisia maametalleja, joihin kuuluu 17 metallielementtiä, tutkitaan niiden strategisen arvon vuoksi edistyneissä teknologioissa. Cadoux toimii kahdessa erillisessä segmentissä: HPA-etsinnässä Australiassa ja kaliumkloridientsinnässä Aasiassa, eikä muita tuotelinjoja tai markkinoita mainita. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu mineraalien etsintään ja arviointitoimintaan, eikä suorista myynneistä tai tuotannosta ole merkkejä. Tulovirrat johtuvat löydettyjen varojen mahdollisesta kaupallistamisesta, vaikka kuvauksessa ei tarkenneta nykyisiä myyntiä tai kumppansuhteita. Cadoux Ltd, aiemmin FYI Resources Limited, toimii resurssikeskeisenä yksikkönä ilman asiakastietoja tai hinnoittelurakenteita paljastaen, painottaen etsintää välittömän rahallisen hyödyntämisen sijaan. Cadoux Ltd:n strateginen fokus kriittisissä mineraaleissa vastaa globaalia kysyntää korkeateknologisiin sovelluksiin, kuten LED-valaisimiin ja akkusäilytykseen, käytettäville materiaaleille. Yrityksen projektit rajoittuvat HPA- ja harvinaisten maametallien etsintään, eikä muita raaka-aineita tai maantieteellisiä laajentumisia mainita. Sen liiketoimintamalli pysyy keskitettynä mineraaliomaisuuden tunnistamiseen ja kehittämiseen, ilman viittauksia ulkoisiin kumppaneihin tai tuloja etsintätoiminnan ulkopuolisista aktiviteeteista. Cadoux on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Cadoux osakkeesta

Yhtiön Cadoux P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 3,00 vuonna 2026.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Cadoux muuttui arvosta 2,52 arvoon 3,00, mikä edustaa 18,84 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Cadoux:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Cadoux alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Cadoux

Kaikki tunnusluvut — Cadoux