CSA Cosmic Co

CSA Cosmic Co P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä CSA Cosmic Co (083660.KQ) 4.11.2026 päivämäärällä on −5,30. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 82,26 — muutos −106,45 % (matalampi).

P/CF

−5,30

YoY

−106,45%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä CSA Cosmic Co on 2025 −5,30 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä CSA Cosmic Co oli 2024 82,26 . Se laskee −106,45% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CSA Cosmic Co P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2018
−5,03 KRW
1.1.2019
−17,28 KRW
1.1.2020
−6,46 KRW
1.1.2021
3,60 KRW
1.1.2022
−2,90 KRW
1.1.2023
−3,48 KRW
1.1.2024
82,26 KRW
1.1.2025
−5,30 KRW
CSA Cosmic Co P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
−5,30−106,45%
82,26−2 464,24%
−3,48+19,87%
−2,90−180,65%
3,60−155,75%
−6,46−62,63%
−17,28+243,14%
−5,03+73,43%
−2,90−22,94%
−3,77−134,21%
11,01−81,51%
59,56—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CSA Cosmic Co Osakeanalyysi

Mitä CSA Cosmic Co tekee? CSA COSMIC Co., Ltd. tuottaa tuloa valmistamalla ja myymällä kosmetiikkatuotteita, synteettisiä hartsituotteita sekä polyeteenikaksikerroksisia (PDF) vesitankkeja. Yritys myy synteettisiä hartsituotteita teolliseen käyttöön ja tarjoaa niihin liittyvän infrastruktuurin asennuspalveluita. Lisäksi CSA COSMIC tarjoaa vedenlaatu- ja ympäristöratkaisuja, kuten ohjausmuureja, karjatankkeja, aaltoputkivalokuitukaapeleita (COD) ja vuorausmateriaaleja. Sen pääasiakkaita ovat rakennus-, maatalous- ja kosmetiikka-alan yritykset. Yrityksen kosmetiikkaliiketoiminta kohdistuu vähittäiskuluttajiin brändiyhteistyön kautta, kun taas synteettiset hartsituotteet ja vesirakenteet myydään rakennusfirmoille ja maatalousyrittäjille. CSA COSMIC:n PDF-vesitankit ja COD-putket on suunniteltu erityisesti maatalouden ja kunnallisen vesienhallinnan järjestelmiin. Yrityksen ympäristöratkaisuliiketoiminta palvelee asiakkaita, jotka tarvitsevat kestävää vedenlaadun hallintaa. CSA COSMICin tuotevalikoimaan kuuluvat kosmetiikka, synteettiset hartsituotteet ja erikoisvesirakenteiden komponentit. Synteettisiä hartsituotteita käytetään monissa teollisissa sovelluksissa, ja PDF-vesitankit ovat keskeinen tarjous maatalous- ja kuntakentälle. Yrityksen ympäristöliiketoiminta keskittyy kestävien ratkaisujen tarjoamiseen vedenlaadun hallintaan ohjausmuurien, karjatankkien ja vuorausjärjestelmien avulla. CSA Cosmic Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CSA Cosmic Co osakkeesta

Yhtiön CSA Cosmic Co P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on −5,30 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä CSA Cosmic Co muuttui arvosta 82,26 arvoon −5,30, mikä edustaa −106,45 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) CSA Cosmic Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n CSA Cosmic Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — CSA Cosmic Co

Kaikki tunnusluvut — CSA Cosmic Co