CQV Co

CQV Co P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä CQV Co (101240.KQ) 5.11.2026 päivämäärällä on 0,36. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 0,47 — muutos −23,40 % (matalampi).

P/B

0,36

YoY

−23,40%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä CQV Co on 2025 0,36 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä CQV Co oli 2024 0,47 . Se laskee −23,40% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CQV Co P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2018
0,84 KRW
1.1.2019
0,77 KRW
1.1.2020
0,73 KRW
1.1.2021
0,70 KRW
1.1.2022
0,65 KRW
1.1.2023
0,54 KRW
1.1.2024
0,47 KRW
1.1.2025
0,36 KRW
CQV Co P/B historia
VUOSIP/BYoY
0,36−23,40%
0,47−12,92%
0,54−15,83%
0,65−8,08%
0,70−4,24%
0,73−5,23%
0,77−7,25%
0,84−6,29%
0,89−9,02%
0,98−4,82%
1,03−6,38%
1,10—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CQV Co Osakeanalyysi

Mitä CQV Co tekee? CQV Co., Ltd. tuottaa tuloja valmistamalla ja myymällä peruskemikaaleja ja pigmenttejä. Yrityksen helmiäispigmenttejä käytetään teollisissa sovelluksissa, kuten tapeteissa, maaleissa, keinonahassa, musteissa, painotuotteissa, lattiapäällysteissä, muoveissa ja jauhemaalauksissa, sekä kosmetiikkasovelluksissa, kuten kynsilakoissa, huulikiillokkeissa, pohjapoudreissa, luomiväreissä, huulipunissa ja muissa värikosmetiikassa. Autoteollisuuden sovelluksiin kuuluvat ulkomaalit, automaalit ja korjausmaalit. Lisäksi yritys toimittaa asiakkailleen sähköisiä keraamisia jauhemaaleja (ECP). Yritys jakaa tuotteitaan kotimaan- ja kansainvälisillä markkinoilla palvellen eri markkinasegmenttejä näiden tuoteryhmien kautta. CQV Co., Ltd. kohdistaa teollisuus-, kosmetiikka- ja autosektorit keskeisiksi asiakassegmenteiksi helmiäispigmenteilleen ja sähköisille keraamisille jauhemaaleilleen (ECP). Teollisuussegmentti käsittää tapettien, maalien, keinonahan ja muovien valmistajat. Kosmetiikkasegmentti kattaa kynsilakkojen, huulikiillokkeiden ja värikosmetiikan tuottajat. Autosegmentti keskittyy ulko- ja korjausmaalien valmistajiin. Nämä segmentit edustavat yrityksen tuotteiden ensisijaisia ostajia. Yrityksen tuotevalikoima koostuu teolliseen, kosmetiikkaan ja autoihin tarkoitettujen helmiäispigmenttien sekä sähköisten keraamisten jauhemaalien (ECP) muodossa. Näitä tuotteita myydään asiakkaille kotimarkkinoilla ja viedään ulkomaille. Kotimaanmarkkina muodostaa merkittävän osan yrityksen liikevaihdosta, kun taas kansainvälinen jakelu tukee sen globaalia läsnäoloa. Yrityksen tulovirrat syntyvät näiden tuotteiden suorasta myynnistä tunnistetuille markkinasegmenteille. CQV Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CQV Co osakkeesta

Yhtiön CQV Co P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 0,36 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä CQV Co muuttui arvosta 0,47 arvoon 0,36, mikä edustaa −23,40 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) CQV Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n CQV Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — CQV Co

Kaikki tunnusluvut — CQV Co