CI Resources

CI Resources Bruttokate

Delisted·20.3.2024

Bruttokate yhtiöstä CI Resources (CII.AX) 2.11.2026 päivämäärällä on 7,00 %. Edellisenä vuonna Bruttokate oli 4,21 % — muutos 66,13 % (korkeampi).

Bruttokate

7,00 %

YoY

66,13%

Viimeksi päivitetty:

Bruttokate yhtiöstä CI Resources on 2023 7,00 % . Bruttokate yhtiöstä CI Resources oli 2022 4,21 % . Se laskee 66,13% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CI Resourcesn myyntikate on nyt 7,0 %, laskenut 18,7 %:sta muutama vuosi sitten.

CI Resources Bruttokate historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
Päivämäärä
Bruttokate
1.1.2016
33,03 AUD
1.1.2017
27,03 AUD
1.1.2018
21,42 AUD
1.1.2019
18,70 AUD
1.1.2020
13,76 AUD
1.1.2021
14,98 AUD
1.1.2022
4,21 AUD
1.1.2023
7,00 AUD
CI Resources Bruttokate historia
VUOSIBruttokateYoY
7,00 %+66,13%
4,21 %−71,90%
14,98 %+8,91%
13,76 %−26,45%
18,70 %−12,67%
21,42 %−20,77%
27,03 %−18,17%
33,03 %+2,35%
32,27 %+14,32%
28,23 %+8 342,35%
0,33 %−8,17%
0,36 %+33,19%
0,27 %−23,51%
0,36 %−64,25%
1,00 %0,00%
1,00 %+400,00%
0,20 %−80,00%
1,00 %+400,00%
0,20 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CI Resources Osakeanalyysi

Mitä CI Resources tekee? CI Resources Ltd on australialainen mineraalien louhintaan erikoistunut yritys, jolla on toimintaa saaren kaivosten kautta. Yrityksen historia alkaa vuodesta 1988, jolloin se perustettiin pieneksi startup-yritykseksi vain muutamalla työntekijällä. Ajan myötä CI Resources Ltd kasvoi ja nousi merkittäväksi toimijaksi mineraaliteollisuudessa. CI Resources Ltd:n liiketoimintamalli perustuu zirkonin, titaanin ja synteettisen rutiilin kaltaisten mineraalien louhintaan. Nämä mineraalit jalostetaan ja myydään eri teollisuuden aloille. Yrityksen pääasiakkaita ovat keraaminen ja kemian teollisuus, mutta sen mineraalituotteita käytetään myös ilmailuteollisuudessa. Yritys jakautuu kolmeen eri divisioonaan: Mineral Sands -divisioonaan, Technology-divisioonaan sekä hotellien ja kasinoiden toimintaan. Mineral Sands -divisiiossa CI Resources Ltd operoi useita kaivoksia, joissa mineraalit louhitaan. Technology-divisioona vastaa mineraalituotteiden jalostuksesta ja myynnistä, jossa asiantuntijat varmistavat tuotteiden laadun ja jatkojalostuksen. Hotels and Casinos -divisioona operoi useita hotelli- ja kasinoyrityksiä Australiassa. CI Resources Ltd:n tuotevalikoimaan kuuluu monenlaisia mineraaleja ja mineraalituotteita. Zirkonin, titaanin ja synteettisen rutiilin lisäksi yritys tarjoaa ilmeniittiä, leukoksenia ja armstrongiittia. Nämä mineraalit soveltuvat erityisesti keraamisen ja kemian teollisuuden käyttöön niiden ainutlaatuisten ominaisuuksien ansiosta. CI Resources Ltd:n mineraalituotteita käytetään muun muassa synteettisten hartsien, pigmenttien ja keraamisten tuotteiden valmistukseen. Tuotteet erottuvat korkeasta puhtausasteesta ja tasalaatuisesta laadusta. CI Resources Ltd kiinnittää suurta huomiota kestävyyteen ja ympäristönsuojeluun. Yrityksellä on oma ympäristönsuojeluosasto, joka valvoo, että kaivokset ja tuotantolaitokset täyttävät korkeimmat ekologiset vaatimukset. CI Resources Ltd panostaa resurssien kestävään ja vastuulliseen käyttöön sekä ylläpitää tiiviitä kumppanuuksia paikallisyhteisöjen ja viranomaisten kanssa. Kokonaisuudessaan CI Resources Ltd on menestyksekäs mineraaliresurssien louhintaan ja jalostamiseen erikoistunut yritys. Se on keskeinen toimija mineraaliteollisuudessa ja keskittyy laatuun, kestävyyteen ja ympäristönsuojeluun. Kolmen eri divisioonansa ja mineraalituotteidensa avulla CI Resources Ltd on hyvin asemoinut kasvamaan ja vakiintumaan markkinoilla. CI Resources on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CI Resources osakkeesta

Yhtiön CI Resources Bruttokate on 7,00 % vuonna 2023.

Bruttokate yhtiöstä CI Resources muuttui arvosta 4,21 % arvoon 7,00 %, mikä edustaa 66,13 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttokate CI Resources:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttokate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka jää jäljelle valmistuskustannusten jälkeen. Korkeammat bruttokatteet viittaavat tehokkaampaan tuotantoon ja vahvempaan hinnoitteluvoimaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Bruttokate:n CI Resources alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Bruttokate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Bruttokate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — CI Resources

Kaikki tunnusluvut — CI Resources