CEAT

CEAT Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä CEAT (CEATLTD.NS) 5.11.2026 päivämäärällä on 44,07 Mrd. INR. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 48,76 Mrd. INR — muutos −9,62 % (matalampi).

Bruttotulos

44,07 Mrd.INR

YoY

−9,62%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä CEAT on 2026 44,07 Mrd. INR. Bruttotulos yhtiöstä CEAT oli 2025 48,76 Mrd. INR. Se laskee −9,62% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CEAT Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2019
27,38 Mrd. INR
1.1.2020
27,90 Mrd. INR
1.1.2021
32,71 Mrd. INR
1.1.2022
32,52 Mrd. INR
1.1.2023
38,33 Mrd. INR
1.1.2024
36,70 Mrd. INR
1.1.2025
48,76 Mrd. INR
1.1.2026
44,07 Mrd. INR
CEAT Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
44,07 Mrd.INR−9,62%
48,76 Mrd.INR+32,87%
36,70 Mrd.INR−4,26%
38,33 Mrd.INR+17,85%
32,52 Mrd.INR−0,56%
32,71 Mrd.INR+17,23%
27,90 Mrd.INR+1,91%
27,38 Mrd.INR+13,27%
24,17 Mrd.INR+4,46%
23,14 Mrd.INR−0,90%
23,35 Mrd.INR+8,25%
21,57 Mrd.INR0,00%
21,57 Mrd.INR+40,52%
15,35 Mrd.INR+74,77%
8,78 Mrd.INR−5,30%
9,27 Mrd.INR−66,70%
27,85 Mrd.INR+11,31%
25,02 Mrd.INR+7,38%
23,30 Mrd.INR+9,02%
21,37 Mrd.INR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CEAT Liikevaihto

CEAT osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2024
112,06 Mrd. INR
3,92 Mrd. INR
1,86 Mrd. INR
1.1.2025
132,18 Mrd. INR
9,21 Mrd. INR
4,73 Mrd. INR
1.1.2026
156,78 Mrd. INR
17,08 Mrd. INR
6,98 Mrd. INR
1.1.2027 (e)
187,85 Mrd. INR
9,22 Mrd. INR
4,62 Mrd. INR
1.1.2028 (e)
207,27 Mrd. INR
14,65 Mrd. INR
8,62 Mrd. INR
1.1.2029 (e)
228,33 Mrd. INR
17,98 Mrd. INR
11,06 Mrd. INR
1.1.2030 (e)
238,31 Mrd. INR
15,95 Mrd. INR
9,57 Mrd. INR
1.1.2031 (e)
274,42 Mrd. INR
29,36 Mrd. INR
19,43 Mrd. INR

CEAT Katteprosentit

CEAT osakkeen marginaalit

CEAT Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin CEAT osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus CEAT liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2024
32,75 %
3,50 %
1,66 %
1.1.2025
36,89 %
6,97 %
3,58 %
1.1.2026
28,11 %
10,90 %
4,45 %
1.1.2027 (e)
28,11 %
4,91 %
2,46 %
1.1.2028 (e)
28,11 %
7,07 %
4,16 %
1.1.2029 (e)
28,11 %
7,87 %
4,84 %
1.1.2030 (e)
28,11 %
6,69 %
4,02 %
1.1.2031 (e)
28,11 %
10,70 %
7,08 %

CEAT Osakeanalyysi

Mitä CEAT tekee? CEAT Ltd. tuottaa pääasiassa tuloja valmistamalla ja myymällä automaattirenkaita, sisärenkaita ja suojarengaskalvoja eri ajoneuvoluokkiin, kuten kaksipyöräisiin ja kolmipyöräisiin ajoneuvoihin, henkilö- ja hyötyajoneuvoihin sekä maastokäyttöön tarkoitettuihin ajoneuvoihin. Yritys tarjoaa brändattuja renkaaluokkia, kuten henkilöautojen renkaita malleille kuten Maruti Alto, Maruti Alto K10, Maruti Swift, Maruti Swift Dzire ja Maruti Wagon R, moottoripyörärenkaita malleille kuten Hero Splendor, Hero Passion, Honda Shine, Honda Dream, Honda Unicorn, TVS Apache, Yamaha FZ, Royal Enfield, Bajaj CT 100/110, Bajaj Platina ja Bajaj Dominar, sekä moporennaita malleille kuten Honda Activa, Suzuki Access, TVS Jupiter ja Hero EZ. CEAT.com toimii verkkokauppana, joka mahdollistaa renkaiden toimituksen kotiovelle, asennuksen kotona tai noudon valtuutetuista liikkeistä. Lisäksi yritys myy krikettipuita täydentävänä tuotteena. CEAT Ltd.:n keskeiset asiakassegmentit ovat yksittäiset ajoneuvon omistajat, jotka hankkivat vaihtorenkaita tiettyihin malleihin, sekä jälleenmyyjät ja vähittäiskauppiaat, jotka varastoivat valtuutettuja CEAT-tuotteita. Yrös kohdistaa kuluttajia useisiin ajoneuvoluokkiin kahdenpyöräisistä ajoneuvoista kaupallisiin ajoneuvoihin tarjoten mallikohtaisia rengasratkaisuja. Valtuutetut liikkeet ja digitaaliset kanavat helpottavat suoramyyntiä loppukäyttäjille samalla kun varmistetaan brändin johdonmukaisuus ja tuotteen saatavuus. Yrityksen tulovirrat ovat monipuolisia renkaan tuotevalikoiman osalta, ja automaattirenkaat muodostavat ensisijaisen painopisteen. CEAT.com:n kautta tapahtuvat myynnit edistävät verkkomyyntiä, kun taas fyysiset vähittäiskumppanuudet tukevat offline-myyntiä. Krikettpuiden sisällyttäminen tarjoaa vähäisen lisätulon lähteeksi ydintoiminnan, eli rengasliiketoiminnan, ulkopuolella, vetoamaan eri kuluttajaryhmään. CEAT on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CEAT osakkeesta

Yhtiön CEAT Bruttotulos on 44,07 Mrd. INR vuonna 2026.

Bruttotulos yhtiöstä CEAT muuttui arvosta 48,76 Mrd. INR arvoon 44,07 Mrd. INR, mikä edustaa −9,62 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos CEAT:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n CEAT historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — CEAT

Kaikki tunnusluvut — CEAT