C&A Modas

C&A Modas Velat / Varat

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä C&A Modas (CEAB3.SA) 2.11.2026 päivämäärällä on 0,29. Edellisenä vuonna Velka-varatilojen suhde oli 0,33 — muutos −12,75 % (matalampi).

Velat / Varat

0,29

YoY

−12,75%

Viimeksi päivitetty:

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä C&A Modas on 2025 0,29 . Velka-varatilojen suhde yhtiöstä C&A Modas oli 2024 0,33 . Se laskee −12,75% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

C&A Modas Velat / Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat / Varat
Päivämäärä
Velat / Varat
1.1.2018
0,00 BRL
1.1.2019
0,26 BRL
1.1.2020
0,39 BRL
1.1.2021
0,37 BRL
1.1.2022
0,41 BRL
1.1.2023
0,39 BRL
1.1.2024
0,33 BRL
1.1.2025
0,29 BRL
C&A Modas Velat / Varat historia
VUOSIVelat / VaratYoY
0,29−12,75%
0,33−14,26%
0,39−5,73%
0,41+11,27%
0,37−6,22%
0,39+49,09%
0,26+49 399,96%
0,00−14,33%
0,00−5,86%
0,00—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

C&A Modas Osakeanalyysi

Mitä C&A Modas tekee? C&A Modas SA toimii vähittäiskauppayrityksenä, joka myy vaatteita, asusteita ja jalkineita miehille, naisille ja lapsille fyysisissä myymälöissä sekä sähköisillä markkinapaikoilla. Yritys tarjoaa vaatetusta, kosmetiikkaa molemmille sukupuolille sekä elektronisia laitteita, kuten älypuhelimia, kannettavia tietokoneita ja tabletteja, niiden liittyvien lisävarusteiden kanssa. Asiakkaat ostavat tuotteita eri merkeiltä mobiilisovelluksen kautta, ja yrityksen fyysisten myymälöiden sekä sähköisen läsnäolon myynti on keskeistä. C&A Modas SA saa tulonsa monien tuoteryhmien, kuten vaatetuksen, kosmetiikan ja elektroniikan, myynnistä kohdennettuna kuluttajiin kaikenikäisiltä ja -sukupuolisilta. Yrityksen sähköinen markkinapaikka ja fyysiset myymälät ovat ensisijaisia myyntikanavia, ja mobiilisovellus parantaa asiakkaiden pääsyä brändituotteisiin. Tulovirrat koostuvat vähittäiskauppatapahtumista fyysisissä liikkeissä ja verkkopalveluissa, keskittyen arjen kuluttajahankintoihin erikoistuneiden tai premium-segmenttien sijaan. Yrityksen tuotevalikoima käsittää miesten, naisten ja lasten vaatteet, asusteet, jalkineet, kosmetiikan sekä elektroniset laitteet, kuten älypuhelimet ja tabletit. Myynti tapahtuu fyysisissä myymälöissä, sähköisillä markkinapaikoilla ja mobiilisovelluksen kautta, eikä liiketoimintakuvauksessa anneta lisätietoja tietyistä merkeistä tai asiakasdemografiasta. Liiketoimintamalli korostaa laajaa tuote saatavuutta ja useita myyntikanavia tavoittaakseen kuluttajakysyntää eri segmenteissä. C&A Modas on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset C&A Modas osakkeesta

Yhtiön C&A Modas Velka-varatilojen suhde on 0,29 vuonna 2025.

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä C&A Modas muuttui arvosta 0,33 arvoon 0,29, mikä edustaa −12,75 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velka-varatilojen suhde C&A Modas:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka-varatilojen suhde mittaa, mitä prosenttia yrityksen varoista rahoitetaan velalla. Korkeammat suhteet osoittavat suurempaa finanssista riskiä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Velka-varatilojen suhde:n C&A Modas alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — C&A Modas

Kaikki tunnusluvut — C&A Modas