Befar Group Co

Befar Group Co P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Befar Group Co (601678.SS) 4.11.2026 päivämäärällä on 0,91. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 0,93 — muutos −1,19 % (matalampi).

P/B

0,91

YoY

−1,19%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Befar Group Co on 2025 0,91 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Befar Group Co oli 2024 0,93 . Se laskee −1,19% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Befar Group Co P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2018
1,72 CNY
1.1.2019
1,66 CNY
1.1.2020
1,43 CNY
1.1.2021
1,03 CNY
1.1.2022
0,93 CNY
1.1.2023
0,92 CNY
1.1.2024
0,93 CNY
1.1.2025
0,91 CNY
Befar Group Co P/B historia
VUOSIP/BYoY
0,91−1,19%
0,93+0,23%
0,92−0,67%
0,93−9,86%
1,03−27,71%
1,43−14,12%
1,66−3,31%
1,72−6,87%
1,84−12,77%
2,11−4,56%
2,21−7,05%
2,38—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Befar Group Co Osakeanalyysi

Mitä Befar Group Co tekee? Befar Group Co., Ltd. saa tulonsa kemikaalien, kuten kaustisen soodan, propyleenioxidin, diklooripropaani-liuottimen, trikloorieteenin, lisäaineiden, lentokivihiilen tuhkalohkojen, raakasolan ja kudottujen säkkien valmistuksesta ja myynnistä. Yritys palvelee kevyttä teollisuutta, kemianteollisuutta, tekstiiliteollisuutta, lääkealan, metallurgian ja öljyteollisuuden sektoreita sekä kotimaassa että kansainvälisesti. Sen tytäryhtiöt tuottavat myös sähköä ja höyryä, mikä edistää yrityksen kokonaistuloja. Yrityksen pääasiakkaita ovat teollisuusalat, jotka tarvitsevat kemikaaleja tuotantoprosesseihinsa. Yrityksen tuotevalikoima kohdistuu useisiin teollisuuden aloihin, joista kaustinen soda ja propyleenioksidi ovat keskeisiä tarjouksia kemian- ja metallurgiateollisuudelle. Lentokivihiilen tuhkalohkot ja raikasola vastaavat rakennus- ja teollisuusmateriaalitarpeita, kun taas lisäaineet tukevat eri valmistusprosesseja. Tytäryhtiöiden sähkö- ja höyrimyynti tuo lisätuloja, erityisesti palvellessaan kotimaan teollisia asiakkaita. Befar Groupin kotimaiset ja ulkomaiset markkinat ajavat sen kemikaali- ja teollisuustuotteiden myyntiä. Yrityksen painopiste sellaisilla aloilla kuin lääkeala ja öljyteollisuus varmistaa vakaan kysynnän sen erikoiskemikaaleille. Tarjoamalla monipuolisen valikoiman tuotteita yritys ylläpitää vahvaa läsnäoloa useissa teollisissa sovelluksissa ilman riippuvuutta yhdestä markkinasegmentistä. Befar Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Befar Group Co osakkeesta

Yhtiön Befar Group Co P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 0,91 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Befar Group Co muuttui arvosta 0,93 arvoon 0,91, mikä edustaa −1,19 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Befar Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Befar Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Befar Group Co

Kaikki tunnusluvut — Befar Group Co