Bal Pharma

Bal Pharma CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Bal Pharma (BALPHARMA.NS) 6.11.2026 päivämäärällä on −1,69 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −6,39 % — muutos −73,56 % (korkeampi).

CROIC

−1,69 %

YoY

−73,56%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Bal Pharma on 2026 −1,69 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Bal Pharma oli 2025 −6,39 % . Se laskee −73,56% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Bal Pharma CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
−0,44 INR
1.1.2020
10,44 INR
1.1.2021
10,97 INR
1.1.2022
11,64 INR
1.1.2023
−8,38 INR
1.1.2024
5,59 INR
1.1.2025
−6,39 INR
1.1.2026
−1,69 INR
Bal Pharma CROIC historia
VUOSICROICYoY
−1,69 %−73,56%
−6,39 %−214,28%
5,59 %−166,74%
−8,38 %−171,95%
11,64 %+6,13%
10,97 %+5,09%
10,44 %−2 472,17%
−0,44 %−82,01%
−2,45 %+51,27%
−1,62 %−93,26%
−23,98 %−374,38%
8,74 %+50,49%
5,81 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Bal Pharma Osakeanalyysi

Mitä Bal Pharma tekee? Bal Pharma Ltd. tuottaa tuloja valmistamalla ja markkinoimalla lääkevalmisteita sekä vaikuttavia aineita (API). Yritys erikoistuu tehoaineisiin, reseptilääkkeisiin, generikkoihin ja farmaseuttisiin välituotteisiin, ja sen kohderyhmänä ovat terapeuttiset alueet kuten diabeteslääkitys, antihistamiinit, tulehduskipulääkkeet, aknen hoito, gastroenterologia, kardiologia ja dermatologia. Tuotevalikoimaan kuuluvat API:t, kuten antihistamiinit, verihiutaleiden aggregaation estäjät, diabeteksen vastaiset aineet ja tulehdusta ehkäisevät lääkeaineet, sekä valmiit lääkevalmisteet tableteissa, kapseleissa, siirapeissa ja voiteissa. Tärkeitä brändejä, kuten ANARSHA, ASHWAMED, AYURFINE, AYURFINE FORTE, AYURSULIN, IMMUWIN, LIPIVED, MENOLEAP CAPSULES, MENOLEAP SYRUP, PROLIFE ja BALPRO SYRUP, markkinoidaan terveydenhuollon ammattilaisille ja kuluttajille näillä terapeuttisilla aloilla. Yritys myy API-tuotteitaan muille lääkeyhtiöille lisäjalostettavaksi valmiiksi tuotteiksi, kun taas valmiit lääkevalmisteet jakellaan sairaaloihin, apteekkeihin ja klinikoille. Kuten AYURFINE ja MENOLEAP CAPSULES -brändit kohdistuvat tiettyihin potilasryhmiin, esimerkiksi tulehduksen hoitoon tai vaihdevuosien oireiden lievittämiseen. Luonnonlääkintälinja, johon kuuluvat AYURSULIN ja PROLIFE, palvelee kuluttajia, jotka hakevat vaihtoehtoisia hoitomuotoja diabeteksen ja lisääntymisterveyden alueella. Tulot syntyvät sekä API-tuotteiden B2B-myyntinä että suoraan B2C- tai B2B2C-myyntinä brändättyjen lääkevalmisteiden kautta useilla terapeuttisilla aloilla. Bal Pharma on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Bal Pharma osakkeesta

Yhtiön Bal Pharma Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −1,69 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Bal Pharma muuttui arvosta −6,39 % arvoon −1,69 %, mikä edustaa −73,56 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Bal Pharma:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Bal Pharma alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Bal Pharma

Kaikki tunnusluvut — Bal Pharma