Avante

Avante EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Avante (XX.V) 3.11.2026 päivämäärällä on 86,44 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 83,11 % — muutos 4,00 % (korkeampi).

EBIT-kasvu

86,44 %

YoY

4,00%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Avante on 2026 86,44 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Avante oli 2025 83,11 % . Se laskee 4,00% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Avante EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
−520,61 CAD
1.1.2020
4,56 CAD
1.1.2021
138,17 CAD
1.1.2022
−599,81 CAD
1.1.2023
90,61 CAD
1.1.2024
−503,17 CAD
1.1.2025
83,11 CAD
1.1.2026
86,44 CAD
Avante EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
86,44 %+4,00%
83,11 %−116,52%
−503,17 %−655,29%
90,61 %−115,11%
−599,81 %−534,11%
138,17 %+2 929,22%
4,56 %−100,88%
−520,61 %−3 836,69%
13,93 %−137,67%
−36,98 %−648,61%
6,74 %−119,09%
−35,31 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Avante Osakeanalyysi

Mitä Avante tekee? Avante Logixx, Inc. tuottaa tuloja tytäryhtiöidensä Avante Security Inc.:n (ASI), INTO ELECTRONICS Inc.:n (INTO) ja LVS Inc.:n kautta tarjoamalla turvallisuus-, valvonta-, järjestelmäintegraatio- ja teknologiaratkaisuja. ASI tarjoaa pikaviestintähälytyspalvelun, älykkään reuna-analytiikan videonvalvonnan, suljetun piirin television (CCTV:n), pääsynvalvontajärjestelmät ja turvallisuuspalvelut kohdentaen kotitalouksiin ja yrityksiin. INTO toimittaa elektronisia rakennushallintaratkaisuja, kun taas LVS Inc. tukee järjestelmäintegraatiopalveluita. Yritys palvelee segmenttejä, kuten kauppakeskuksia, päiväkoteja ja hotelleja virtuaalisten videovalvontapalveluiden ja turvatun kuljetuspalveluiden kautta. Avante Security Inc. (ASI) tarjoaa kaupallisia turvallisuustuotteita, kuten suljettua piirin televisiota (CCTV) ja pääsynvalvontajärjestelmiä, jotka ostavat yritykset kiinteistöjen hallintaan. INTO ELECTRONICS Inc. (INTO) tarjoaa elektronista rakennushallintaa, jota käyttävät yritykset, jotka tarvitsevat integroituja rakennusjärjestelmiä. Yrityksen valvontapalvelut, mukaan lukien hälytysvastaukset ja partiot, myydään asiakkaille, jotka tarvitsevat reaaliaikaisia turvallisuusratkaisuja paikoille, kuten vähittäiskauppaan ja majoitusalan kohteisiin. Yrityksen palveluihin sisältyvät virtuaaliset videovalvontapalvelut vähittäiskaupoille, kauppakeskuksille, päiväkoteille ja hotelleille, joita sopivat kiinteistönhallintayritykset ja majoitusliikkeet. Turvatut kuljetuspalvelut ostavat yritykset omaisuuden suojaamiseksi kuljetuksen aikana. Tapausarviointi- ja kansainvälisen matkustamisen neuvontapalvelut tarjotaan yrityksille riskienhallintaan, ja asiakkaana ovat yritykset, jotka tarvitsevat kattavia turvallisuusratkaisuja useissa sijainteissa. Avante on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Avante osakkeesta

Yhtiön Avante Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 86,44 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Avante:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Avante historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Avante

Kaikki tunnusluvut — Avante