Atec Co

Atec Co P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Atec Co (045660.KQ) 3.11.2026 päivämäärällä on 7,32. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 2,79 — muutos 162,20 % (korkeampi).

P/CF

7,32

YoY

162,20%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Atec Co on 2025 7,32 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Atec Co oli 2024 2,79 . Se laskee 162,20% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Atec Co P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2018
135,70 KRW
1.1.2019
11,18 KRW
1.1.2020
6,59 KRW
1.1.2021
63,89 KRW
1.1.2022
17,71 KRW
1.1.2023
9,61 KRW
1.1.2024
2,79 KRW
1.1.2025
7,32 KRW
Atec Co P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
7,32+162,20%
2,79−70,94%
9,61−45,72%
17,71−72,28%
63,89+868,95%
6,59−41,01%
11,18−91,76%
135,70+2 496,52%
5,23−77,38%
23,11−104,14%
−558,46−3 902,78%
14,69—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Atec Co Osakeanalyysi

Mitä Atec Co tekee? Atec Co., Ltd. tuottaa tuloja kolmen keskeisen liiketoimintasegmentin kautta: liikennekorttiratkaisut, näyttötuotteet ja järjestelmän ylläpitopalvelut. Liikennekorttiratkaisuliiketoiminta tarjoaa RFID-pohjaisia lippujenmyyntipäätteitä busseille ja takseille sekä bussitietojen opastusjärjestelmiä. Näyttöliiketoiminta tarjoaa kaikki-yhdistettyjä henkilökohtaisia tietokoneita, LCD-näyttöjä ja digitaalisia informaationäyttöjä. Järjestelmäliiketoiminta tarjoaa korjaus- ja ylläpitopalveluja informaatiojärjestelmille. Kotimaan ja kansainvälisiä markkinoita ostavat nämä tuotteet ja palvelut, ja yrityksen ratkaisut kohdistuvat liikenneinfrastruktuurin tarjoajiin ja näyttöteknologiaa tarvitseviin yrityksiin. Yrityksen liikennekorttiratkaisuliiketoiminta palvelee julkista liikennettä operoivia toimijoita, jotka tarvitsevat RFID-kytketyt maksujärjestelmät, kun taas näyttöliiketoiminta palvelee organisaatioita, jotka tarvitsevat digitaalista mainontaa ja laskentalaitteistoa. Järjestelmän ylläpitopalveluita tilaavat yritykset, jotka hallinnoivat monimutkaista IT-infrastruktuuria. Nämä segmentit tukevat yhteisesti Atecin tulovirtoja suorilla myynneillä liikuntaviranomaisille, yrityksille ja teknologia-integraattoreille sekä kotimaassa että ulkomailla. Atecin tuotevalikoima sisältää RFID-päätteitä, LCD-näyttöjä ja kaikki-yhdistettyjä PC-tietokoneita, jotka jaetaan asiakkaille liikenne-, vähittäiskauppa- ja yrityssektoreilla. Yrityksen järjestelmän ylläpitopalvelut ovat erityisesti kysyttyjä suurten informaatiojärjestelmien hallinnointiin erikoistuneiden yritysten keskuudessa, varmistaen toistuvaa tuloa palvelusopimuksista. Kaikki tuotteet ja palvelut myydään suoraan käyttäjille tai jakelukanavien kautta sekä kotimaassa että kansainvälisesti. Atec Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Atec Co osakkeesta

Yhtiön Atec Co P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 7,32 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Atec Co muuttui arvosta 2,79 arvoon 7,32, mikä edustaa 162,20 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Atec Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Atec Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Atec Co

Kaikki tunnusluvut — Atec Co