Atal

Atal CapEx-kasvu

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Atal (1AT.WA) 3.11.2026 päivämäärällä on −13,85 %. Edellisenä vuonna Investointien vuosittainen kasvu oli −71,30 % — muutos −80,57 % (korkeampi).

CapEx-kasvu

−13,85 %

YoY

−80,57%

Viimeksi päivitetty:

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Atal on 2025 −13,85 % . Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Atal oli 2024 −71,30 % . Se laskee −80,57% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Atal CapEx-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CapEx-kasvu
Päivämäärä
CapEx-kasvu
1.1.2018
−36,53 PLN
1.1.2019
18,49 PLN
1.1.2020
−31,59 PLN
1.1.2021
75,18 PLN
1.1.2022
95,00 PLN
1.1.2023
35,68 PLN
1.1.2024
−71,30 PLN
1.1.2025
−13,85 PLN
Atal CapEx-kasvu historia
VUOSICapEx-kasvuYoY
−13,85 %−80,57%
−71,30 %−299,81%
35,68 %−62,44%
95,00 %+26,36%
75,18 %−338,03%
−31,59 %−270,81%
18,49 %−150,62%
−36,53 %+214,38%
−11,62 %−168,38%
16,99 %−230,63%
−13,01 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Atal Osakeanalyysi

Mitä Atal tekee? Atal SA rakentaa asuinrakennuksia keskittyen moniperheasuntoihin ja omakotitaloihin. Yritys toimii kokonaan sen omistamien tytäryhtiöiden, kuten ATAL Construction Sp z o o:n ja Atal Wysoka Sp z o o:n, kautta myyden kiinteistöjä suoraan loppukäyttäjille kotimaassa. Sen ensisijainen tulonlähde on valmiiden asuinhuoneistojen myynti Puolassa kohdistaen yksittäisiin kodinostajiin ja sijoittajiin, jotka hakevat kiinteistöjä Cieszynin ja sen lähiympäristön alueelta. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu asuinkiinteistöjen kehittämiseen ja myymiseen, eikä mainita lisäpalveluista tai muista tulovirroista rakentamisen ja myynnin lisäksi. Kaikki toiminnot tapahtuvat kotimaassa palvellen paikallisia asiakkaita ilman kansainvälistä laajentumista. Atal SA:n portfolioon kuuluu sekä moniperhe- että omakotitaloprojekteja, jotka vastaavat eri segmenttejä Puolan kiinteistömarkkinoilla. Atal on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Atal osakkeesta

Yhtiön Atal Investointien vuosittainen kasvu on −13,85 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Investointien vuosittainen kasvu Atal:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Investointien kasvu mittaa pääomasijoitusten prosentuaalista muutosta. Nousevat investoinnit voivat osoittaa investointeja tulevaisuuden kasvukapasiteettiin.

Arvioidakseen Investointien vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Investointien vuosittainen kasvu:lle.

Investointien vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Investointien vuosittainen kasvu:n Atal historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Atal

Kaikki tunnusluvut — Atal