Aspira Pathlab & Diagnostics

Aspira Pathlab & Diagnostics CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Aspira Pathlab & Diagnostics (540788.BO) 5.11.2026 päivämäärällä on 9,65 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 6,11 % — muutos 57,94 % (korkeampi).

CROIC

9,65 %

YoY

57,94%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Aspira Pathlab & Diagnostics on 2025 9,65 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Aspira Pathlab & Diagnostics oli 2024 6,11 % . Se laskee 57,94% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Aspira Pathlab & Diagnostics CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
−49,68 INR
1.1.2019
−30,49 INR
1.1.2020
−16,23 INR
1.1.2021
51,71 INR
1.1.2022
8,52 INR
1.1.2023
−0,92 INR
1.1.2024
6,11 INR
1.1.2025
9,65 INR
Aspira Pathlab & Diagnostics CROIC historia
VUOSICROICYoY
9,65 %+57,94%
6,11 %−761,97%
−0,92 %−110,83%
8,52 %−83,52%
51,71 %−418,70%
−16,23 %−46,78%
−30,49 %−38,64%
−49,68 %−22,00%
−63,69 %+992,40%
−5,83 %+46,93%
−3,97 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Aspira Pathlab & Diagnostics Osakeanalyysi

Mitä Aspira Pathlab & Diagnostics tekee? Aspira Pathlab & Diagnostics Ltd tuottaa tuloja patologisten tutkimuspalvelujen, radiologisten tutkimuspalvelujen ja terveyspakettien kautta Mumbain diagnostiikkakeskuksissaan. Yritys tarjoaa erikoistuneita testejä, kuten Shanti-screenaustestin, COVID-19-vasta-ainetestin ja COVID-19 RT-PCR -testin, jotka kuuluvat sen diagnostiikkapalveluiden valikoimaan. Asiakkaita ovat yksilöt, jotka hakevat terveystarkastuksia, potilaat, jotka tarvitsevat lääketieteellistä diagnostiikkaa, sekä terveydenhuollon tarjoajat, jotka ohjaavat asiakkaitaan yrityksen tiloihin. Yrityksen palvelut jakautuvat patologiaan, radiologiaan ja terveyspaketteihin, ja niissä keskitytään korkeakysyntäisiin testeihin, kuten COVID-19:n tunnistamiseen. Yrityksen tulovirrat koostuvat eri patologisten tutkimusten suorittamisesta toimipisteissä, kuten biokemiassa, hematologiassa ja mikrobiologiassa. Sen terveyspaketit ja patologiatestit, mukaan lukien COVID-19:n tunnistusprofiilit 1 ja 2, palvelevat sekä yksityishenkilöitä että institutionaalisia asiakkaita. Yritys toimii terveydenhuoltoalalla tarjoten diagnostiikkaratkaisuja potilaille ja lääkäreille Mumbain alueella, korostaen erityisesti pandemian aikaisia testauspalveluja globaalin terveyskriisin aikana. Aspira Pathlab & Diagnostics Ltd rahallistaa diagnostiset kyvykkyytään yhdistämällä rutiininomaiset patologiapalvelut ja erikoistuneet terveyspaketit. Shanti-screenaustesti ja muut COVID-19-testit muodostavat merkittävän osan sen tuloista, erityisesti silloin, kun pandemiatestauksen kysyntä on suurta. Yritys palvelee laajaa asiakaskuntaa, mukaan lukien yksilöt, klinikat ja sairaalat, jotka luottavat sen diagnostiseen asiantuntijuuteen tarkkojen lääketieteellisten arvioiden tekemisessä. Aspira Pathlab & Diagnostics on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Aspira Pathlab & Diagnostics osakkeesta

Yhtiön Aspira Pathlab & Diagnostics Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 9,65 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Aspira Pathlab & Diagnostics muuttui arvosta 6,11 % arvoon 9,65 %, mikä edustaa 57,94 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Aspira Pathlab & Diagnostics:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Aspira Pathlab & Diagnostics alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Aspira Pathlab & Diagnostics

Kaikki tunnusluvut — Aspira Pathlab & Diagnostics