Antarchile

Antarchile P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Antarchile (ANTARCHILE.SN) 4.11.2026 päivämäärällä on 2,87. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 2,14 — muutos 33,94 % (korkeampi).

P/CF

2,87

YoY

33,94%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Antarchile on 2022 2,87 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Antarchile oli 2021 2,14 . Se laskee 33,94% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Antarchile P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2015
2,60 USD
1.1.2016
2,61 USD
1.1.2017
2,48 USD
1.1.2018
2,29 USD
1.1.2019
4,15 USD
1.1.2020
2,09 USD
1.1.2021
2,14 USD
1.1.2022
2,87 USD
Antarchile P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
2,87+33,94%
2,14+2,66%
2,09−49,73%
4,15+81,32%
2,29−7,61%
2,48−5,11%
2,61+0,40%
2,60−6,62%
2,79—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Antarchile Osakeanalyysi

Mitä Antarchile tekee? AntarChile SA tuottaa tulojaan viiden liiketoimintasegmentin kautta. Polttoainesegmentti jakaa nestemäisiä polttoaineita, voiteluaineita, maakaasua (LPG) ja maakaasua Copec SA:n välityksellä palvellen Chilen energiamaailman asiakkaita. Metsäsementti myy puutavaraa, massaa ja puutuotteita Celulosa Arauco y Constitucion SA:n kautta rakennus- ja paperiteollisuudelle. Kaasusegmentti harjoittaa kaasunjakelua Abastible SA:n alaisuudessa toimien asuntalojen ja kaupallisten asiakkaiden palveluksessa. Kalastussementti jalostaa ja myy merenantoja Pesquera Iquique - Guanaye SA:n kautta kotimaan ja kansainvälisten markkinoiden tarpeisiin. Öljyputki-segmentti kuljettaa raakaöljyä Sociedad Nacional Oleoductos SA:n avulla tarjoamalla infrastruktuuripalveluja öljyntuottajille. AntarChile SA:n hallitseva yhteisö, Inversiones Angelini y Compania Ltda, valvoo yrityksen omaisuuseriä. Yrityksen tulovirrat tulevat energiatuotteiden, metsämaterialien, kaasujakelun, merenantojen ja putkikuljetuspalvelujen myynnistä. Jokainen segmentti toimii oman brändinsä alla, jossa Copec SA, Celulosa Arauco y Constitucion SA, Abastible SA, Pesquera Iquique - Guanaye SA ja Sociedad Nacional Oleoductos SA hallitsevat omia markkinoitaan. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu tytäryhtiöidensä operatiiviseen tehokkuuteen tuotteiden ja palveluiden toimittamiseksi. Copec SA hoitaa polttoainejakelun, Celulosa Arauco y Constitucion SA tuottaa metsätuotteita, Abastible SA hallinnoi kaasuverkkoja, Pesquera Iquique - Guanaye SA jalostaa merenantoja ja Sociedad Nacional Oleoductos SA operoi öljyputkia. Nämä tytäryhtiöt palvelevat yhdessä monipuolisia asiakassegmenttejä sekä Chilessä että sen ulkopuolella. Antarchile on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Antarchile osakkeesta

Yhtiön Antarchile P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 2,87 vuonna 2022.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Antarchile muuttui arvosta 2,14 arvoon 2,87, mikä edustaa 33,94 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Antarchile:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Antarchile alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Antarchile

Kaikki tunnusluvut — Antarchile