Annil Co

Annil Co P/FCF

P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä Annil Co (002875.SZ) 3.11.2026 päivämäärällä on −132,63. Edellisenä vuonna P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) oli −147,53 — muutos −10,10 % (korkeampi).

P/FCF

−132,63

YoY

−10,10%

Viimeksi päivitetty:

P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä Annil Co on 2025 −132,63 . P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä Annil Co oli 2024 −147,53 . Se laskee −10,10% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Annil Co P/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/FCF
Päivämäärä
P/FCF
1.1.2018
161,48 CNY
1.1.2019
−48,83 CNY
1.1.2020
35,33 CNY
1.1.2021
144,27 CNY
1.1.2022
−19,27 CNY
1.1.2023
−207,32 CNY
1.1.2024
−147,53 CNY
1.1.2025
−132,63 CNY
Annil Co P/FCF historia
VUOSIP/FCFYoY
−132,63−10,10%
−147,53−28,84%
−207,32+975,63%
−19,27−113,36%
144,27+308,36%
35,33−172,36%
−48,83−130,24%
161,48+95,47%
82,61−18,32%
101,14−352,05%
−40,13−200,41%
39,96—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Annil Co Osakeanalyysi

Mitä Annil Co tekee? Annil Co., Ltd. toimii lastenvaatealan tutkimuksen, kehityksen, suunnittelun, toimitusketjun hallinnan, brändin operoinnin ja myynnin parissa "Annil"-brändin alla. Yritys keskittyy pääasiassa lastenvaatteiden tutkimukseen ja kehitykseen, toimitusketjun hallintaan, brändin markkinointiin sekä franchising-myyntiin, jakellen tuotteitaan pääasiassa kotimaanmarkkinoille. Pääasiallisia tuotteita ovat paitapaidat, takit, housut, hameet, untuvatakit, vapaa-ajan vaatteet sekä muut lisävarusteet. Yhtiön pääkonttori sijaitsee Shenzhenissä, Guangdongissa, ja sillä on tällä hetkellä 2 480 kokoaikaiseksi työllistettyä. Yritys tuottaa tuloja myymällä Annil-brändin alle kuuluvia lastenvaatetuotteitaan. Se hallinnoi koko arvonluontiketjua tutkimuksesta ja kehityksestä aina toimitusketjun hallintaan ja brändin markkinointiin saakka. Yritys käyttää franchising-myyntimallia tuotteidensa jakeluun; tuotteisiin kuuluvat esimerkiksi paitapaidat, takit, housut, hameet, untuvatakit, vapaa-ajan vaatteet ja muut lisävarusteet. Tämä liiketoimintamalli keskittyy myyntitoiminnassaan kotimaanmarkkinaan. Annil Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Annil Co osakkeesta

Yhtiön Annil Co P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) on −132,63 vuonna 2025.

P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) yhtiöstä Annil Co muuttui arvosta −147,53 arvoon −132,63, mikä edustaa −10,10 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde) Annil Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-vapaa-kassavirta-suhde mittaa, kuinka paljon sijoittajat maksavat jokaista vapaan kassavirran yksikköä kohti. Matalampi suhde voi viitata parempaan arvoon.

P/FCF = Markkina-arvo / Vapaa kassavirta

Arvioidakseen P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/FCF (Hinta-vapaa-kassavirta-suhde):n Annil Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Annil Co

Kaikki tunnusluvut — Annil Co