Andhra Sugars

Andhra Sugars CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Andhra Sugars (ANDHRSUGAR.NS) 17.10.2026 päivämäärällä on 13,86 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 2,00 % — muutos 593,71 % (korkeampi).

CROIC

13,86 %

YoY

593,71%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Andhra Sugars on 2026 13,86 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Andhra Sugars oli 2025 2,00 % . Se laskee 593,71% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Andhra Sugars CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
3,38 INR
1.1.2020
9,17 INR
1.1.2021
11,14 INR
1.1.2022
5,22 INR
1.1.2023
4,41 INR
1.1.2024
0,43 INR
1.1.2025
2,00 INR
1.1.2026
13,86 INR
Andhra Sugars CROIC historia
VUOSICROICYoY
13,86 %+593,71%
2,00 %+364,40%
0,43 %−90,24%
4,41 %−15,49%
5,22 %−53,18%
11,14 %+21,47%
9,17 %+171,65%
3,38 %−53,87%
7,32 %+9,42%
6,69 %−26,70%
9,13 %−779,29%
−1,34 %−122,98%
5,85 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Andhra Sugars Osakeanalyysi

Mitä Andhra Sugars tekee? Andhra Sugars Ltd, listed on the National Stock Exchange of India with ticker ANDHRSUGAR.NS, is headquartered in Tanuku, Andhra Pradesh. The company operates in the Materials sector, specifically within the Chemicals industry. It employs 2,163 people and has an IPO date of December 26, 1994. Andhra Sugars manufactures and sells sugar, caustic soda, and industrial chemicals. The company generates power through renewable and non-renewable resources. Its segments include Sugars, Chlor Alkali, Power Generation, Industrial Chemicals, and Others, which covers bulk drugs, UH 25, monomethyl hydrazine, liquid hydrogen, and HTPB. Products include various sugar grades, pharmaceuticals, and chemicals such as Poly Aluminum Chloride. Andhra Sugars on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Andhra Sugars osakkeesta

Yhtiön Andhra Sugars Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 13,86 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Andhra Sugars muuttui arvosta 2,00 % arvoon 13,86 %, mikä edustaa 593,71 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Andhra Sugars:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Andhra Sugars alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Andhra Sugars

Kaikki tunnusluvut — Andhra Sugars